• rozwiń

Ceny parkingów przy polskich lotniskach. Sprawdź, gdzie jest najtaniej

Wild o lotnisku w Radomiu Odtwórz: Wild o lotnisku w Radomiu
Wild o lotnisku w Radomiu "Źródło: tvn24bis"

Średni koszt tygodniowego postoju na parkingach przy lotniskach w Polsce to około 93 złote - wynika z analizy portalu turystycznego Kayak.pl. Najdrożej jest na warszawskim Chopinie, najtaniej w Gdańsku, natomiast lotnisko w Rzeszowie i port w Zielonej Górze oferują bezpłatne parkingi.

Jak pokazuje analiza Kayak.pl (jednej z kilku, obok skyscanner.pl, momondo.pl, największych wyszukiwarek turystycznych działających na polskim rynku), średni koszt tygodniowego postoju na parkingach przy lotniskach w Polsce to około 93 złote. "Jeżeli odjąć najdroższą opcję z warszawskiego Okęcia, za którą trzeba zapłacić 250 złotych, czyli prawie 6 razy drożej niż w Gdańsku (39 złotych za 6 dni), przeciętny koszt parkowania wyniesie 77 złotych" - podał portal.

Lotnisko w Gdańsku najtańsze

"Najbardziej korzystne cenowo są parkingi w portach lotniczych w Gdańsku, Poznaniu, Olsztynie oraz Pyrzowicach. Za siedmiodniowy postój naszego samochodu zapłacimy tam średnio 53 złote, przy czym ceny wahają się od 39 do 69 złotych. Tymczasem po drugiej stronie zestawienia znalazły się port lotniczy w Łodzi, z wynikiem 125 zł za 7 dni postoju, oraz Bydgoszcz, gdzie parkowanie od 4 do 8 dni kosztuje 100 złotych. Natomiast najmniejsze pod względem liczby obsługiwanych podróżujących lotniska z zestawienia, rzeszowskie i zielonogórskie, są całkowicie bezpłatne" - czytamy w analizie.

Eksperci portalu sprawdzili również, ile kosztuje dojazd komunikacją miejską z centrum każdego z miast do pobliskich portów lotniczych.

Ceny biletów komunikacji miejskiej wahają się między 3 a 6 złotych, we Wrocławiu ten koszt wynosi 10 złotych. Jeszcze większy koszt takiego przejazdu poniosą pasażerowie lotniska Warszawa-Modlin - od 9 do 36 złotych, w zależności od tego, z jak dużym wyprzedzeniem podróżni zarezerwują bilety.

W opinii rzecznik prasowej Kayak.pl Aleksandry Sowy-Frąckowiak "podróżni mogą obawiać się kosztów zostawienia samochodu na lotnisku na czas wyjazdu, ale jak pokazuje nasza analiza, w wielu wypadkach niesłusznie".

"Nie powinny też dziwić wyższe koszty na największym polskim lotnisku, które niezmiennie od lat obsługuje około 30 procent wszystkich pasażerów podróżujących z kraju. Podróżni, którzy wolą tę kwotę przeznaczyć na drobne przyjemności u celu podróży, bez problemu dostaną się na każde z lotnisk komunikacją miejską" - zaznaczyła.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane