• rozwiń
  • WIG20 2343.10 +0.93%
  • WIG30 2680.58 +0.92%
  • WIG 60873.41 +1.13%
  • sWIG80 11904.15 +0.31%
  • mWIG40 4043.08 +0.67%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 16:43

Dostosuj

Pacjenci zostaną zbadani wirtualnie

Pacjenci zostaną zbadani wirtualnie
Foto: Shutterstock Foto: NFZ rusza z pilotażowym programem telemedycznym

NFZ rusza z pilotażowym programem telemedycznym. Zdalnie obsługiwali nas będą kardiolodzy i geriatrzy - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

W czasie wizyty u lekarza rodzinnego wyniki badań kardiologicznych na bieżąco będą konsultowane ze specjalistą od chorób serca. Ale nie będzie go w gabinecie – konsultacja odbędzie się za pomocą łączenia wideo. A w jej efekcie kardiolog będzie mógł zalecić dalsze badania lub leczenie.

To nie science fiction - tak wkrótce będą wyglądały wizyty w części gabinetów w Polsce – wskazuje "DGP", wyjaśniając, że jeszcze we wrześniu ma ruszyć pilotaż programu. Pierwszeństwo na razie będą mieli mieszkańcy wsi w 5 województwach – mazowieckim, podlaskim, lubelskim, śląskim i opolskim. A za telemedycynę zapłaci NFZ.

Jak przekonuje Ministerstwo Zdrowia na wprowadzeniu telekonsultacji pacjenci mają skorzystać realnie: nie będą szukać specjalisty, czekać w kolejce, płacić za dojazd. Dlatego właśnie – jak tłumaczy szef MZ Marian Zembala – w pierwszej kolejności telemedycyna zagości wśród mieszkańców wsi. By wyrównać ich szanse w dostępie do leczenia specjalistycznego.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane