• rozwiń
  • WIG20 2173.75 +0.82%
  • WIG30 2463.94 +0.89%
  • WIG 57297.12 +0.70%
  • sWIG80 11452.13 -0.32%
  • mWIG40 3670.47 +0.71%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Oszuści namawiają na szkolenia. Ministerstwo ostrzega

Przedsiębiorco, uważaj na takie pismo. Oszuści w ofensywie Odtwórz: Przedsiębiorco, uważaj na takie pismo. Oszuści w ofensywie
Przedsiębiorco, uważaj na takie pismo. Oszuści w ofensywie "Źródło: TVN24 BiS"

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod przedstawicieli resortu. Jak wskazano, próbują oni wyłudzić pieniądze, wzywając pracowników ośrodków pomocy społecznej do udziału w płatnych szkoleniach.

Jak czytamy w piątkowym komunikacie ministerstwa, w ostatnim czasie do niektórych ośrodków pomocy społecznej zgłaszają się osoby podszywające się pod pracowników nadzorujących te jednostki i powołujące się przy tym na inspektorów MRPiPS.

Mechanizm działania

Inspektorzy mieli rzekomo stwierdzić brak wymaganych szkoleń na przykład z zakresu "Teorie procedur i bezpieczeństwa" u pracowników ośrodków.

Osoby dzwoniące do ośrodków pomocy społecznej ostrzegają przed konsekwencjami służbowymi za nieukończenie szkolenia. Twierdzą przy tym, że termin szkoleń z dofinansowaniem minął i teraz za udział w obligatoryjnym szkoleniu w nowym terminie należy zapłacić więcej.

Jak wskazuje ministerstwo, wszystkie te informacje są fałszywe i są próbą wyłudzenia pieniędzy. Sprawy takie należy niezwłocznie zgłaszać na policję - dodano.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane