• rozwiń

Oszuści podszywają się pod Orange. Uwaga na załączniki

Darknet, czyli ciemna strona internetu Odtwórz: Darknet, czyli ciemna strona internetu
Darknet, czyli ciemna strona internetu "Źródło: TVN24 BiS"

Ostrzegamy przed oszustami podszywającymi się pod Orange. Rozsyłane przez nich wiadomości zawierają zawirusowany załącznik.

Jak wskazuje branżowy portal Niebezpiecznik, w czwartek po raz pierwszy pojawiły się zgłoszenia o wiadomościach e-mailowych, w których cyberprzestępcy podszywają się pod Orange.

Ostrzeżenie

Autorzy artykułu podkreślają, że wiadomość z tytułem "Re: zamówienie" wygląda dość wiarygodnie - ma polskie znaki i jest napisana poprawną polszczyzną.

"Witam w załączniku potwierdzenie/proforma zamówienie" - czytamy w treści maila. Wiadomość jest wysyłana rzekomo przez "specjalistę ds. handlowych". Ponadto jest wysyłana na adresy typu "biuro" lub "info", pod którymi obsługujące je osoby mogą spodziewać się faktur za zamówienia.

Ostrzegamy jednak przed otwieraniem tego typu załączników.

Jak zauważa Niebezpiecznik obecnie plik jest wykrywany przez 21 antywirusów jako złośliwy. Załącznik zawiera bowiem złośliwe oprogramowanie, które po uruchomieniu pobiera konia trojańskiego na komputer ofiary.

Konsekwencją tego może być między innymi szpiegowanie i wykradanie poufnych danych, a nawet uniemożliwienie skorzystania z komputera.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane