• rozwiń
  • WIG20 2148.53 -0.53%
  • WIG30 2431.70 -0.47%
  • WIG 56647.08 -0.44%
  • sWIG80 11477.60 +0.27%
  • mWIG40 3613.37 -0.44%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Bon na tysiąc złotych w popularnych drogeriach? Nie daj się nabrać, to oszustwo

Bon na tysiąc złotych w popularnych drogeriach? Nie daj się nabrać, to oszustwo
Foto: Shutterstock Foto: Kupony do sieci drogerii mogą nas słono kosztować

Wyślij SMS-a, a otrzymasz kartę podarunkową do popularnych drogerii o wartości tysiąca złotych - tak działają oszuści, którzy wyłudzają w internecie pieniądze i dane osobowe. W mediach społecznościowych właśnie pojawiły się nowe strony naciągaczy.

W sieci, jak grzyby po deszczu, wyrastają strony, które oferują spore zniżki czy bony, z których można skorzystać w popularnych drogeriach. Jednak te nie mają nic wspólnego z wymienianymi firmami. Teraz oszuści "oferują" karty podarunkowe o wartości 1 tys. zł do znanych sieci drogerii takich jak Rossmann, Douglas, Sephora i Hebe.

Drogie SMS-y

Strona bony-drogerie.pl kusi wyjątkowo atrakcyjną ofertą. Aby otrzymać kartę podarunkową o wartości 1 tys. zł, należy wysłać dwa SMS-y, z których każdy kosztuje 25 zł netto. W wiadomości zwrotnej otrzymamy kod, który potrzebny jest "do zweryfikowania naszej tożsamości". Dodatkowo trzeba liczyć się dodatkowymi kosztami za otrzymywane SMS-y z "newsletterem".

W celu wypromowania informacji o tej "okazji" na Facebooku została założona grupa, gdzie pojawiają się posty sugerujące, że któryś z naszych znajomych skorzystał z takiej oferty i poleca nam ją. W rzeczywistości to oszuści podszywający się pod naszych znajomych.

Przedstawiciel Rossmanna Jakub Jankowski w mailu przesłanym tvn24bis.pl potwierdza, że jest to oszustwo. Firma już wcześniej informowała, że nie ma nic wspólnego z serwisami internetowymi, które umożliwiają pobranie kuponu zniżkowego, dzięki któremu rzekomo można było otrzymać rabaty na wszystkie artykuły w drogeriach Rossmann.

Sieć drogerii podkreśla, że prawdziwe promocje są ogłaszane w magazynie "Skarb", który wydaje firma oraz na portalu Rossmann.pl., a udział w promocjach nigdy nie wiąże się z jakimikolwiek dodatkowymi kosztami.

Czytajmy regulamin

Rossmann uczula też klientów, by zawsze czytali regulaminy konkursów, bo znajduje się z nich czytelna informacja o tym, że organizatorem konkursu jest Rossmann SDP Sp. z o.o. Dzięki czemu możemy mieć pewność, że nie trafiliśmy na oszustów, którzy chcą od nas wyłudzić pieniądze lub dane osobowe.

Także Dawid Baran z Douglas Polska przyznaje, że już kilkakrotnie docierały do niego podobne sygnały o rzekomych promocjach. - Nie promujemy się w ten sposób i nie mamy nic z tym wspólnego - wyjaśnia w rozmowie z tvn24bis.pl.

Oszuści naliczają też dodatkowe opłaty za przychodzące SMS-y w ramach newslettera. - Nasz newsletter jest wysyłany wyłącznie drogą elektroniczną i to tylko do klientów i posiadaczy karty Douglas - podkreśla Baran.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane