• rozwiń
  • WIG20 2226.15 -0.42%
  • WIG30 2523.50 -0.33%
  • WIG 58622.10 -0.33%
  • sWIG80 11587.49 +0.13%
  • mWIG40 3749.04 -0.26%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Temat: Motoryzacja

Biją się o nowy odcinek S7. Powstaną cztery wiadukty, dwa mosty

Dzień Grzeczności za Kierownicą. Sprawdź, co najbardziej denerwuje na drogach? Odtwórz: Dzień Grzeczności za Kierownicą. Sprawdź, co najbardziej denerwuje na drogach?
Dzień Grzeczności za Kierownicą. Sprawdź, co najbardziej denerwuje na drogach? "Źródło: TVN24 BiS"

Oferty w przetargu na budowę odcinka drogi ekspresowej S7 od granicy województwa świętokrzyskiego i mazowieckiego do Skarżyska-Kamiennej złożyło ośmiu wykonawców - poinformowała w piątkowym komunikacie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Odcinek na który złożono oferty będzie miał 7,6 km długości i połączy blisko 50-kilometrowy istniejący fragment drogi ekspresowej S7, który ciągnie się od Skarżyska poprzez Kielce do Chęcin, z odcinkiem Radom - granica województwa mazowieckiego i świętokrzyskiego, którego otwarcie zaplanowano na czerwiec tego roku.

Jak poinformowano, odcinek drogi ekspresowej S7 Skarżysko-Kamienna - granica województwa świętokrzyskiego z mazowieckim będzie biegł po zachodniej stronie istniejącej drogi nr 7. W początkowym i końcowym fragmencie inwestycji zaplanowano dwa węzły: Skarżysko Centrum i Skarżysko Północ.

W ramach inwestycji powstaną również 4 wiadukty, 2 mosty, 2 przejazdy gospodarcze, przejścia dla zwierząt oraz drogi dojazdowe.

Jaka kwota

GDDKiA przypomniała, że zaproszenia do złożenia ofert wysłane zostały w marcu tego roku do 20 wykonawców, którzy wcześniej złożyli wnioski o dopuszczenie do drugiego etapu przetargu.

Złożone oferty opiewają na kwoty od 259,8 mln do 355,9 mln złotych. Kwota, za którą wykonawcy są gotowi zrealizować kontrakt stanowi 90 procent kryterium oceny ofert, 5 procent to termin realizacji, kolejne 5 procent to gwarancja.

Wszyscy wykonawcy zaoferowali wykonanie inwestycji w terminie 22 miesięcy z dodaniem okresów zimowych z udzieleniem gwarancji na 10 lat. Jak zapewnia GDDKiA wyłonienie wykonawcy inwestycji nastąpi po sprawdzeniu złożonych ofert.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane