• rozwiń

Temat: Energetyka

Były główny ekonomista SKOK wiceprezesem Orlenu. Zmiany w zarządzie giganta

Zmiany w zarządzie PKN Orlen Odtwórz: Zmiany w zarządzie PKN Orlen
Foto: Rafał Guz/PAP | Video: tvn24 Foto: Jan Szewczak nowym wiceprezesem PKN Orlen | Video: Zmiany w zarządzie PKN Orlen

Rada Nadzorcza PKN Orlen powołała do zarządu Adama Buraka oraz Jana Szewczaka. Obydwaj nowi wiceprezesi obejmą stanowiska 3 lutego - poinformowano w czwartkowym komunikacie.

Jak wynika z informacji dostępnych na stronie koncernu, obecnie w zarządzie PKN Orlen zasiada sześć osób. Od 6 lutego 2018 roku prezesem koncernu jest Daniel Obajtek.

Orlen ma nowych wiceprezesów

Jan Szewczak obejmie stanowisko wiceprezesa do spraw finansowych spółki. Jak możemy przeczytać w komunikacie, "Szewczak ma bogate doświadczenie w sektorze finansowym. Zasiadał w Zarządzie Spółki PZU Tower, był głównym ekonomistą Kasy Krajowej SKOK".

Szewczak był także posłem ósmej kadencji Sejmu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. W trakcie sprawowania mandatu posła był przewodniczącym Podkomisji Stałej do spraw Instytucji Finansowych oraz wiceprzewodniczącym Sejmowej Komisji Finansów Publicznych i członkiem Komisji Cyfryzacji.

Z kolei Adam Burak został powołany na wiceprezesa odpowiedzialnego za komunikację i marketing. Burak od lutego 2018 roku pełni funkcję dyrektora wykonawczego do spraw komunikacji korporacyjnej w PKN Orlen.

Wcześniej też był związany z branżą paliwowo-energetyczną oraz sektorem finansowym. Pełnił między innymi funkcję dyrektora komunikacji i marketingu w największych polskich spółkach, takich jak Grupa Energa, Grupa Lotos czy PZU S.A, "tworząc i wdrażając strategie komunikacji korporacyjnej, marketingowej i sponsoringowej".

Jak możemy przeczytać w komunikacie, Burak w latach 2012-2016 pełnił funkcję dyrektora do spraw marketingu i PR oraz rzecznika prasowego Stadionu Wrocław. W przeszłości był także członkiem rad nadzorczych w spółkach: Unipetrol, Orlen Południe oraz PZU Zdrowie.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane