• rozwiń
  • WIG20 2237.29 -0.51%
  • WIG30 2533.00 -0.63%
  • WIG 58892.12 -0.42%
  • sWIG80 11553.64 -0.32%
  • mWIG40 3754.51 -0.68%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 14:08

Dostosuj

Temat: Wirusy komputerowe

Uwaga na wirusy. Gigant ostrzega przed fałszywymi mailami

Straciliśmy miliardy przez hakerów. Ofiarami prawie 700 mln ludzi Odtwórz: Straciliśmy miliardy przez hakerów. Ofiarami prawie 700 mln ludzi
Straciliśmy miliardy przez hakerów. Ofiarami prawie 700 mln ludzi "Źródło: TVN24 BiS"

Od kilku dniu obserwujemy kampanie mailowe złośliwego oprogramowania dotyczące skanów wydruków. Atak ukierunkowany jest na użytkowników korzystających z biurowych urządzeń wielofunkcyjnych, np. drukarki, kserokopiarki z wykorzystywaną funkcją przesyłania e-mailem plików z wydrukiem - poinformowało Orange na stronie CERT Polska.

Rozsyłane wiadomości zawierają link rzekomo zawierający adresowane do nas dokumenty. Po kliknięciu we wskazany adres na komputerze instaluje się złośliwe oprogramowanie, które infekuje komputer - podaje operator.

Jak działa wirus

Dlatego, w przypadku otrzymania wiadomości, nie należy klikać w załączony link.

Wirus to tzw. Infostealer, który przeszuka stacje przeszuka komputer pod kątem haseł oraz plików w Windows Mail, przeglądarkach typu Mozzilla, Chrome, IE, Instant Messengerach.

Na maila z wirusem nie można też odpowiadać, ostrzega Orange i podaje przykładową wiadomość, jaką posługują się internetowi oszuści.

CERT (Computer Emergency Response Team) to specjalistyczna jednostka w strukturach Orange Polska, odpowiedzialna za bezpieczeństwo użytkowników internetu, korzystających z sieci tego operatora. Do celów działalności należy między innymi pomoc we wprowadzeniu środków redukujących ryzyko wystąpienia niebezpieczeństwa czy alarmowanie społeczności internetowej o występujących zagrożeniach.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane