• rozwiń

Oszustwo na "blokadę telefonu". Duży operator ostrzega

Ekspertka o oszustwach internetowych Odtwórz: Ekspertka o oszustwach internetowych
Ekspertka o oszustwach internetowych "Źródło: TVN24 BiS"

CERT Orange Polska ostrzega przed kolejną falą SMS-ów z fałszywą informacją. Oszuści informują o konieczności spłaty rzekomego długu, by uniknąć blokady telefonu.

Przedstawiciele CERT Orange Polska do wpisu na Twitterze dołączyli treść SMS-a od oszustów.

"Operator informuje o braku splaty dlugu 2,31zl. Prosimy o szybka wplate lub Twoj nr. tel. zostanie wylaczony w dniu 29.11.2019" - czytamy w wiadomości (pisownia oryginalna).

W treści SMS-a jest również link, który jak poinformowali przedstawiciele Orange, "prowadzi do fałszywej bramki płatności".
Oszustwa internetowe

To nie pierwsze wiadomości od oszustów, którzy proszą o uregulowanie małej kwoty.

Na początku listopada zespół CERT Polska ostrzegał przed oszustami, podszywającymi się pod serwis aukcyjny Allegro. Użytkownicy w wiadomościach e-mailowych byli proszeni o uregulowanie rachunku.

Wcześniej T-Mobile ostrzegało z kolei przed atakiem phishingowym, w którym oszuści podszywali się pod operatora. Klienci otrzymywali komunikat, który zachęcał ich do udziału w ankiecie i kusił możliwością wygrania najnowszych smartfonów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane