• rozwiń

Głuche telefony z egzotycznych numerów. Duży operator ostrzega klientów

Koniec roamingu. Gdzie nadal słono zapłacimy za rozmowę? Odtwórz: Koniec roamingu. Gdzie nadal słono zapłacimy za rozmowę?
Koniec roamingu. Gdzie nadal słono zapłacimy za rozmowę? "Źródło: TVN24 BiS"

Orange ostrzega przed kolejną falą telefonicznego oszustwa z egzotycznych krajów. Chodzi o połączenia z Kuby.

O działaniach oszustów poinformowało na swoim koncie na Twitterze CERT Orange Polska. "Znowu pojawiają się próby połączeń z egzotycznych krajów, tym razem głównie z Kuby (+53)" - czytamy we wpisie.

"Wiemy o +5311016644, ale to może być tylko jeden z podejrzanych numerów. Nie oddzwaniajcie" - dodano.
Głuche telefony

To kolejna fala telefonicznego oszustwa z egzotycznych krajów. Przed głuchymi telefonami z Papui-Nowej Gwinei Orange ostrzegało w czerwcu ubiegłego roku.

Wcześniej naciągacze wykorzystywali numery między innymi z Kuby, Konga czy Wybrzeża Kości Słoniowej.

Jak wskazywano wówczas, połączenia są szybko przerywane. Oszuści liczyli na to, że użytkownik danego numeru oddzwoni, generując wysoką opłatę.

W przypadku poprzedniej kampanii oszustów, sieć Orange poinformowała, że anuluje klientom opłaty za połączenia telefoniczne z kubańskimi numerami, które wykorzystywali oszuści. Poszkodowanych było kilkadziesiąt tysięcy użytkowników Orange i Nju mobile.

Według danych za drugi kwartał 2018 roku Orange, z liczbą ok 14,5 mln zarejestrowanych kart SIM, należy do grona czterech operatorów sieci komórkowych dominujących na rynku telefonii mobilnej.

Największą liczbą klientów może pochwalić się Play (ok. 15 mln), trzecie miejsce zajmuje Plus (ok. 12 mln), a czwarte T-Mobile (ok 10,6 mln).

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
yogi47
Czy to przypadkiem nie powinno być tak, że to operatorzy sieci i odpowiednie służby ścigały złodziei i naciągaczy? No chyba, że to ktoś od nich dorabia się w ten sposób "po cichu" i korzysta z "parasola"?
  • 1
  • 1
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane