• rozwiń

Uwaga na SMS-y od oszustów. "Apelujemy o nieotwieranie linków"

Ekspertka o oszustwach internetowych Odtwórz: Ekspertka o oszustwach internetowych
Ekspertka o oszustwach internetowych "Źródło: TVN24 BiS"

Izba Administracji Skarbowej w Opolu ostrzega przed SMS-ami od oszustów. "Wiadomości są fałszywe i nie zostały wysłane z serwerów (systemów) Krajowej Administracji Skarbowej" - podkreślono.

Jak poinformowano w komunikacie, do dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Opolu docierają sygnały o podejrzanych wiadomościach SMS, dotyczących spłaty rzekomej zaległości.

"W dn. 10.10.19 zostaje wszczeta egzekucja skarbowa dotyczaca sprawy 72812/19 w kwocie 4.31 PLN. Istnieje mozliwosc polubownej splaty" - czytamy w wiadomości (pisownia oryginalna).

Poniżej zdjęcie przykładowej wiadomości zamieszczone przez Izbę Administracji Skarbowej w Opolu:


KAS ostrzega

Przedstawiciele Izby podkreślają, że "tego typu wiadomości są fałszywe i nie zostały wysłane z serwerów (systemów) Krajowej Administracji Skarbowej". Jak przypomniano, komunikacja z klientem odbywa się za pośrednictwem usług Poczty Polskiej lub przez platformę ePUAP.

"Apelujemy o nieotwieranie linków z SMS-ów od nieznanych nadawców, a także nieodpowiadanie na takie wiadomości" - dodali przedstawiciele Izby Administracji Skarbowej w Opolu.

To nie jest pierwsze ostrzeżenie przed oszustami, które opublikowano w ostatnich tygodniach. W ubiegłym tygodniu Komenda Główna Policji i spółka Polski Standard Płatności informowały o działaniach oszustów, którzy przejmują konta w portalach społecznościowych i próbują za ich pomocą wyłudzić pieniądze.

"Przestępcy przejmują konta w serwisach społecznościowych i próbują przekonać ofiary do przekazania im pieniędzy. Zwykle uzasadniają to nagłą sytuacją. Często proszą o wypłacenie pieniędzy za pomocą polskiego systemu płatności mobilnych BLIK. Ofiara musi podać specjalny kod, a następnie potwierdzić transakcję w swojej aplikacji bankowości mobilnej. W ten sposób sama daje przestępcy pieniądze" - mogliśmy przeczytać w komunikacie.

Pod koniec sierpnia Ministerstwo Finansów ostrzegało przed oszustami również podszywającymi się pod Krajową Administrację Skarbową (KAS). Jak informowano wówczas w komunikacie, rozsyłają oni wiadomości z decyzją o zablokowaniu rachunku bankowego firmy.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane