• rozwiń

Producent okien wróży: to będzie dekada polskiej produkcji

Producent okien wróży: to będzie dekada polskiej produkcji
Foto: flickr.com Foto: Wartość dodana w produkcji okien to B+R i marketing, reszta to koszt

Wartość dodana w produkcji okien to B+R i marketing, reszta to koszt. Tak uważa szef krakowskiej firmy – donosi "Puls Biznesu".

W halach produkcyjnych około 2,5 tys. polskich producentów powstało w ubiegłym roku około 19,6 mln sztuk okien za 2,5 mld EUR. Po wejściu do Unii Europejskiej polska branża stolarki otworowej znalazła się na wszystkich najważniejszych europejskich rynkach - głównie dzięki niższym kosztom produkcji.

- Polska będzie europejskim zapleczem produkcyjnym stolarki jeszcze nawet przez dziesięć lat. Konkurujemy niskimi kosztami pracy, mamy duży potencjał produkcyjny i efektywność, a polskie firmy nadal są głodne sukcesu - ocenia Mikołaj Placek, prezes Oknoplastu.

Jednak tylko nieliczne rodzime firmy pracują na własną markę wzornictwem, materiałami i rozwiązaniami konstrukcyjnymi. "O pozycję w Europie musimy walczyć, inwestując w badania i rozwój, marketing i własną markę. Szacuję, że 95 proc. polskich producentów tego nie robi, choć w tej branży właśnie te elementy plus sprzedaż i marketing stanowią wartość dodaną. Reszta to tylko koszt" - mówi Mikołaj Placek.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane