• rozwiń

W polskich miastach brakuje zieleni. Zmienią to ogrody społeczne?

W polskich miastach brakuje zieleni. Zmienią to ogrody społeczne?
Foto: pl.wikipedia.org/Domena publiczna/ Pit1233 Foto: W Polsce najbardziej "zielona" jest Bydgoszcz. Na zdjęciu Planty nad Kanałem Bydgoskim

W polskich miastach za mało jest zieleni, a coraz więcej zanieczyszczeń. Mogą to zmienić ogrody społeczne – informuje "Puls Biznesu".

Fundacja Green Cross Poland wraz z partnerami rozpoczyna program "Nasz ogród społeczny", którego celem jest zwiększenie terenów zielonych w polskich miastach i co za tym idzie zredukowanie zanieczyszczeń, poprawa jakości powietrza oraz odbudowa więzi sąsiedzkich.

Jak to działa?

Dzięki tej kampanii chcemy pokazać, że też na silnie zurbanizowanych terenach możemy być blisko natury i siebie – mówi Dominika Kulczyk, założycielka Green Cross Poland.

Program to odpowiedź na niepokojące dane – wg normy WHO na każdego mieszkańca miasta powinno przypadać 50 mkw. zielonych terenów, a u nas najbardziej "zielona" Bydgoszcz ma ich 36 mkw., Szczecin – tylko 9,2 mkw. A jeszcze bardziej zatrważające są dane o zanieczyszczeniu naszych miast.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane