• rozwiń

Temat: Motoryzacja

Chcą skończyć z kolejką tirów do granicy z Ukrainą. Znamy oferty

Droższe paliwo na stacjach przy autostradach. Dlaczego? Odtwórz: Droższe paliwo na stacjach przy autostradach. Dlaczego?
Droższe paliwo na stacjach przy autostradach. Dlaczego? "Źródło: tvn24bis.pl"

Poprawa warunków na dojazdach do przejścia granicznego w Korczowej wraz z systemem wspomagającym zarządzanie ruchem. To założenia inwestycji w województwie podkarpackim, która ma być gotowa w drugiej połowie 2018 roku. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że zainteresowane realizacją zadania są dwie firmy.

Jak czytamy w komunikacie, oferty opiewają na kwoty od 6,59 do 7,37 miliona złotych. Najniższą cenę zaoferowała firma Alumbrados Viarios Sociedad Anonima S.A. z Zielonki.

Złożone w postępowaniu oferty będą teraz oceniane według trzech kryteriów: cena, okres gwarancji i termin realizacji.

Buforowanie kolejek

Podkarpacki oddział GDDKiA poinformował, że przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót związanych z budową Systemu Buforowania Pojazdów Ciężarowych przed polskim przejściem granicznym z Ukrainą w miejscowości Korczowa wraz z elementami Systemu Zarządzania Ruchem dla odcinka autostrady A4 do przejścia granicznego.

Inwestycja ma rozładować tworzące się obecnie kolejki samochodów ciężarowych oczekujących na odprawę.

Do buforowania kolejki wykorzystane zostaną parkingi zlokalizowane na terenie Miejsca Obsługi Podróżnych Hruszowice w ciągu autostrady A4 oraz w miejscowości Młyny w ciągu drogi krajowej numer 94.

Wraz z systemem buforowania pojazdów ciężarowych, na odcinku autostrady A4 poprzedzającym przejście graniczne w Korczowej, a także na odcinku drogi krajowej 94, zaprojektowane zostaną  urządzenia systemu zarządzania ruchem. Jak podano, mają one dostarczać informacje między innymi o wprowadzanych objazdach, natężeniu ruchu i warunkach pogodowych. Ponadto kierowcy mają dowiadywać się z systemu o czasie podróży, a także liczbie miejsc parkingowych.

Praca systemu będzie nadzorowana przez Straż Graniczną. Będzie on zaś obsługiwany i utrzymywany będzie przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Rzeszowie.

Zakończenie wszystkich prac zaplanowano w drugiej połowie 2018 roku.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane