• rozwiń

Temat: Motoryzacja

Szybciej do autostrady A2. Nowa obwodnica już dostępna dla kierowców

Setki kilometrów nowych dróg w 2018 roku Odtwórz: Setki kilometrów nowych dróg w 2018 roku
Setki kilometrów nowych dróg w 2018 roku "Źródło: tvn24bis.pl"

W poniedziałek otwarto obwodnicę Rzepina w województwie lubuskim. Droga ułatwia komunikację z przebiegającą w sąsiedztwie autostradą A2 i wyprowadza z tej miejscowości ruch tranzytowy.

Obwodnica skraca czas dojazdu na przykład do stolicy i poprawia dostępność do coraz dłuższej trasy S3. Oprócz charakteru regionalnego to ważna inwestycja dla samych mieszkańców Rzepina i tej gminy. Nowa droga zwiększa bezpieczeństwo mieszkańców oraz ogranicza emisję spalin i hałasu.

Jakie korzyści

- Budowa obwodnicy przyniesie szereg dodatkowych korzyści. Mowa tu na przykład o lepszym połączeniu z Zieloną Górą i Gorzowem Wielkopolskim. Zwiększy się również atrakcyjność inwestycyjna tej części województwa lubuskiego na przykład poprzez ułatwiony dostęp do rzepińskiej strefy przemysłowej - powiedziała marszałek województwie lubuskiego Elżbieta Polak.

Drogę wykonała firma Strabag, a inwestorem był podległy władzom regionu Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze.

Inwestycja kosztowała ponad 9 milionów złotych.

Prace objęły budowę prawie 2,5 km drogi i ronda w miejscu połączenia obwodnicy z trasą powiatową. Zadbano również między innymi o zjazdy na wewnętrzne drogi leśne czy kanalizację deszczową.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane