• rozwiń

Temat: Sejm

Dodatkowe posiedzenie Sejmu na propozycje PiS. "Nie chcemy robić tego w sposób nerwowy"

Premier: projekty dotyczące rozwoju komunikacji oraz Emerytury plus jako pierwsze trafią do Sejmu Odtwórz: Premier: projekty dotyczące rozwoju komunikacji oraz Emerytury plus jako pierwsze trafią do Sejmu
Premier: projekty dotyczące rozwoju komunikacji oraz Emerytury plus jako pierwsze trafią do Sejmu "Źródło: Radiowa Jedynka"

Najprawdopodobniej we wtorek premier Mateusz Morawiecki zwróci się do marszałka Sejmu z prośbą o zwołanie co najmniej jednego, może dwóch dodatkowych posiedzeń Izby w sprawie obietnic Prawa i Sprawiedliwości - poinformował szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Pod koniec lutego prezes PiS Jarosław Kaczyński przedstawił pięć propozycji programowych. Zakładają one wprowadzenie 500 plus od pierwszego dziecka, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, "trzynastki" dla emerytów i rencistów (1100 zł brutto), przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych i obniżenie kosztów pracy.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował we wtorek w radiowej Jedynce, że w pierwszej kolejności do Sejmu trafią projekty dotyczące rozwoju komunikacji oraz Emerytury plus. - W kwietniu, maju będziemy gotowi dystrybuować środki do poszczególnych powiatów na odbudowę linii autobusowych - oświadczył szef rządu.

Dodatkowe posiedzenie Sejmu

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk poinformował w Radiu Plus, że najprawdopodobniej we wtorek premier zwróci się do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego z prośbą o zwołanie co najmniej jednego, może dwóch dodatkowych posiedzeń Izby.

- Jeszcze dopracowujemy szczegóły. Chcemy, żeby ta legislacja przebiegła sprawnie, ale również spokojnie. Nie chcemy robić tego w sposób nerwowy - mówił Dworczyk.

- W tym kalendarzu sejmowym, który obowiązuje obecnie, byśmy się nie zmieścili albo musiałoby to być robione w nerwowej atmosferze przy bardzo wydłużonym posiedzeniu - zaznaczył szef KPRM.

Jak poinformował, dodatkowe posiedzenie Sejmu zapewne odbędzie się w kwietniu.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane