• rozwiń
  • WIG20 2103.68 -0.21%
  • WIG30 2406.12 -0.16%
  • WIG 56047.39 -0.13%
  • sWIG80 11585.53 -0.05%
  • mWIG40 3753.25 -0.07%

Ostatnia aktualizacja: 2019-08-23 17:15

Dostosuj

Nowy tydzień. Stopy procentowe i dane z przemysłu

Nowy tydzień. Stopy procentowe i dane z przemysłu

W nowym tygodniu o terminach powinni pamiętać przedsiębiorcy. Czekamy też na ważne dane z gospodarki i decyzję RPP ws. stóp procentowych.

Poniedziałek

To termin złożenia pierwszych deklaracji podatkowych za miniony rok - m. in. PIT-28 i PIT-11. Narodowy Bank Polski poinformuje o sytuacji na rynku kredytowym w I kwartale tego roku.

Tego dnia spodziewana jest też seria publikacji PMI dla przemysłu: Korei Południowej, Japonii, Chin, Tajwanu, Wietnamu, Indonezji, Indii, Rosji, Polski, Turcji, Hiszpanii, Czech, Włoch, Francji, Niemiec, strefy euro, Grecji, Wielkiej Brytanii, Brazylii, Kanady, USA.

Wtorek

Czekamy na report NBP o stabilności systemu finansowego w styczniu. Tego dnia rozpoczyna się posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej.

Z kolei Eurostat poinformuje o cenach produkcji przemysłowej (z podziałem na rynki) w grudniu.

Środa

Wchodzi w życie nowelizacja ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego, która umożliwia przeprowadzenie rządowego planu naprawy Kompanii Węglowej. Prezydent podpisał nowe prawo 26 stycznia.

Rada Polityki Pieniężnej zdecyduje o wysokości stóp procentowych. Podczas styczniowego posiedzenia RPP pozostawiła stopy na dotychczasowym poziomie. Analitycy spodziewają się jakiego ruchu ze strony Rady właśnie w lutym lub w marcu. W styczniu RPP poinformowała, że nie wykluczyła dalszego dostosowania polityki pieniężnej.

Eurostat zaprezentuje dane o sprzedaży detalicznej w grudniu.

Seria publikacji PMI w usługach: Japonii, Chi, Indii, Rosji, Hiszpanii, Włoch, Francji, Niemiec, strefy euro, Brazylii.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane