• rozwiń

Nowy tydzień. Praca, wynagrodzenie i ceny

Nowy tydzień. Praca, wynagrodzenie i ceny
Foto: tvn24bis.pl Foto: Nowy tydzień to ważne dane z polskiej gospodarki

W nowym tygodniu spodziewamy się ważnych danych z polskiej gospodarki; o terminach powinni pamiętać przedsiębiorcy. W życie wchodzi też ustawa o odwróconym kredycie hipotecznym.

Poniedziałek

Tego dnia mija termin zapłaty podatku leśnego, ale też miesięcznej kwoty podatku od nieruchomości. To także termin rozliczenia z ZUS - składki i deklaracji przez pracodawców.

Wchodzi w życie ustawa o odwróconym kredycie hipotecznym. Zdaniem Ministerstwa Finansów wprowadza ona nową usługę na polskim rynku finansowym, która pozwoli osobom posiadającym nieruchomości uzyskiwać dodatkowe środki pieniężne i przeznaczyć je na dowolny cel.

Osoba korzystająca z odwróconego kredytu hipotecznego pozostaje do końca życia właścicielem nieruchomości, a jej spadkobiercy zachowują do niej prawo, jeśli wyrażą chęć jej zatrzymania i spłacą zobowiązania powstałe z tytułu kredytu. Natomiast jeśli nie wyrażą takiej woli, będą zobowiązani do przeniesienia własności nieruchomości na bank.

Także tego dnia Narodowy Bank Polski zaprezentuje bilans płatniczy w październiku. Z kolei Główny Urząd Statystyczny poda wskaźniki cen towarów i usług konsumpcyjnych w listopadzie.

Wtorek

Rada Polityki Pieniężnej spotka się na jednodniowym, niedecyzyjnym posiedzeniu. Na początku grudnia RPP nie zmieniła wysokości stóp procentowych.

Także tego dnia NBP poda dane o inflacji bazowej w listopadzie. GUS zaprezentuje dane na temat przeciętnego zatrudnienia i wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw w listopadzie.

Środa

Ważne dane GUS - dynamika produkcji przemysłowej i budowlano-montażowej w listopadzie. Ale też budownictwo mieszkaniowe w listopadzie i wskaźniki cen produkcji sprzedanej przemysłu oraz produkcji budowlano-montażowej (listopad).

Z kolei Eurostat zaprezentuje wskaźnik inflacji w listopadzie.

Piątek

Tego dnia kolejny dane z gospodarki pokaże GUS. Tym razem poznamy koniunkturę konsumencką w grudniu, ale też koniunkturę w przemyśle, budownictwie, handlu i usługach (także w grudniu).

GUS poda też ceny produktów rolnych w listopadzie, wyniki finansowe banków do września oraz wyniki finansów zakładów ubezpieczeń w trzech kwartałach.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane