• rozwiń

Nowy tydzień. Praca, terminy i prawa konsumentów

Nowy tydzień. Praca, terminy i prawa konsumentów

W ostatnim pełnym tygodniu 2014 roku czekamy na ważny dane GUS. O terminach powinni pamiętać przedsiębiorcy. W życie wchodzą też nowe przepisy o prawach konsumentów.

Poniedziałek

Termin zapłaty zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych, ale też ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. To także czas zapłaty zaliczki na CIT.
Narodowy Bank Polski poda dane o sytuacji finansowej przedsiębiorstw w III kwartale. Z kolei Eurostat zaprezentuje szybki szacunek nastrojów
konsumentów w grudniu.

Wtorek

Ważny dane Głównego Urzędu Statystycznego. Na ten dzień (godz. 10.00) zaplanowana została konferencja prezesa GUS, na której poznamy informacje o sytuacji społeczno-gospodarczej w listopadzie tj. z rynku pracy, o produkcji i sprzedaży detalicznej.

Czwartek

Tego daniach zaczynają obowiązywać ważne zmiany w prawach konsumenta. Wydłużony zostaje m. in. czas, w którym można odstąpić od umowy zawartej przez internet - z 10 do 14 dni.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane