• rozwiń
  • WIG20 2103.68 -0.21%
  • WIG30 2406.12 -0.16%
  • WIG 56047.39 -0.13%
  • sWIG80 11585.53 -0.05%
  • mWIG40 3753.25 -0.07%

Ostatnia aktualizacja: 2019-08-23 17:15

Dostosuj

Nowy tydzień. Pensje, bezrobocie i kondycja przemysłu

Nowy tydzień. Pensje, bezrobocie i kondycja przemysłu

W nowym tygodniu czekamy na kolejne ważne dane z polskiej i europejskiej gospodarki. O terminach powinni pamiętać przedsiębiorcy.

Poniedziałek

Poznamy dane o produkcji przemysłowej w Japonii oraz sprzedaży detalicznej w Szwajcarii. Tego dnia opublikowane zostaną także dane o kondycji amerykańskiego rynku nieruchomości.

Wtorek

Ważne dane z polskiej gospodarki - GUS poinformuje o przeciętnym miesięcznym wynagrodzeniu w sektorze przedsiębiorstw w kwietniu, a także o zatrudnieniu (kwiecień). Dowiemy się również, jaka była kondycja budownictwa mieszkaniowego (kwiecień).

Ważne dane też ze strefy euro - bilans handlu zagranicznego w marcu i inflacja w kwietniu. Wieczorem spodziewane jest też wystąpienie szefowej Fed Janet Yellen.

Środa

Mija termin zapłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych, a także zaliczki na podatek od osób fizycznych i firm.

Ważne dane z Polski - produkcja przemysłowa i sprzedaż detaliczna w kwietniu.

Czwartek

GUS zaprezentuje dane o koniunkturze konsumenckiej w maju, ale też o koniunkturze w przemyśle, budownictwie, handlu i usługach.

Tego dnia opublikowane zostaną dane o PMI w przemyśle i usługach m. in. dla strefy euro, Francji, Niemiec i Chin. Wieczorem spodziewane jest wystąpienie szefa EBC Mario Draghiego.

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWE KALENDARIUM TVN24BIS.PL

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane