• rozwiń

Nowy program oszczędzania na emeryturę. Ekonomiści mają pomysł

Nowy program oszczędzania na emeryturę. Ekonomiści mają pomysł

Ekonomiści przestrzegają – Polacy muszą zacząć oszczędzać, co jest ważne zarówno dla gospodarki jak i naszej starości. Nowy plan zakłada, że na oszczędności złoży się pracownik, pracodawca i... budżet - czytamy w „Gazecie Wyborczej”.

W najnowszym raporcie Stefana Kawalca, Katarzyny Błażuk i Macieja Kurka „Jak mobilizować dodatkowe oszczędności emerytalne” ekonomiści obalają tezę, że zachętą do dodatkowego oszczędzania mogą być ulgi podatkowe. Głównym założeniem opracowanego przez nich nowego programu oszczędzania na emeryturę byłoby to, że zapis do niego byłby automatyczny, a zasilać konto miałby nie tylko pracownik, ale również jego pracodawca i państwo.

Taki system powinien wg ekonomistów sprawić, że dodatkowo na emeryturę będzie oszczędzać ok. 80 proc. ogółu pracowników i nie mniej niż 70 proc. tych, którzy zarabiają poniżej średniej krajowej.


Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Lubin333
Już w 56 roku mój dziadek przedwojenny oficer policji mówił do nas (wnuków) oszczędzajcie na ile możecie. To państwo wan nic nie da , tylko tyle ile musi.W interesie żadnego państwa nie dawać kasę nawet jeśli sobie wypracowałeś dlatego oszczędzajcie , okazało się , że mówił prawdę dlatego oszczędzałem.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane