• rozwiń

Temat: Pomorze Zachodnie. Twój port na morzu europejskich możliwości

Nowoczesna rehabilitacja ruchowa bez wychodzenia z domu

Potężny zastrzyk finansowy dla innowacyjnych firm z Pomorza Zachodniego Odtwórz: Potężny zastrzyk finansowy dla innowacyjnych firm z Pomorza Zachodniego
Foto: Nad innowacyjnym produktem pracuje firma ze Szczecina | Video: Potężny zastrzyk finansowy dla innowacyjnych firm z Pomorza Zachodniego

ARTYKUŁ SPONSOROWANY. Bóle kręgosłupa, problemy z poruszaniem się - wkrótce osoby borykające się z tymi problemami będą mogły skorzystać z nowatorskiego rozwiązania: profesjonalna rehabilitacja w domu przy użyciu nowoczesnych technologii. Nad innowacyjnym produktem pracuje firma ze Szczecina.

- Nasz produkt łączy w sobie druk 3D, telemedycynę i przetwarzanie danych w chmurze - tłumaczy Wojciech Chlewicki ze spółki Activ Reha Med, która opracowała to rozwiązanie. - Nasze urządzenia wspomagają proces leczenia pacjentów. Służą głównie do stabilizacji dolnych i górnych partii kręgosłupa i pozwolą zmodyfikować dotychczasowy proces rehabilitacji. Chcemy, aby praca rehabilitacyjna odbywała się również w domu, ale pod nadzorem profesjonalnego rehabilitanta, który będzie miał możliwość częstszego kontaktu z pacjentem poprzez wykorzystanie technologii informacyjnych oraz urządzeń, które wspomogą korekcję ćwiczeń.

 

W skrócie: pacjent wykonuje w domu ćwiczenia, które dzięki nowoczesnej technologii rehabilitant może zdalnie kontrolować i korygować ewentualne błędy. Służy temu  specjalistyczne urządzenie rehabilitacyjne. Wyniki ćwiczeń i wszelkie dane są przechowywane w chmurze obliczeniowej z możliwością wglądu przez rehabilitanta.

Opracowanie tak innowacyjnego produktu nie byłoby możliwe, gdyby nie dofinansowanie zewnętrzne. - Musimy być świadomi tego, że innowacje to nie tylko myśl techniczna. To także szeroko zakrojone badania: badania materiałowe, badania technologii - wskazuje Wojciech Chlewicki z firmy Active Reha Med Sp. z o.o.  - Firmie, która jest na początku swojej działalności trudno byłoby bez dodatkowych środków, bez dofinansowania rozszerzyć badania do takiego stopnia. Fundusze unijne poprzez środki z RPO pozwoliły naszej firmie wejść na wyższy poziom. - dodaje Chlewicki.

 

Firma otrzymała ponad 1,3 miliona złotych dofinansowania. Środki z programu regionalnego pozwoliły na nawiązanie współpracy z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym w Szczecinie i przeprowadzenie zaawansowanych badań naukowych.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane