• rozwiń
  • WIG20 2110.11 +0.37%
  • WIG30 2415.33 +0.38%
  • WIG 56204.55 +0.30%
  • sWIG80 11590.84 -0.22%
  • mWIG40 3787.27 +0.23%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Temat: Motoryzacja

Dodatkowe znaki na drogach. Drogowcy wyjaśniają, co oznaczają

Żółte znaki przy mostach. Czy kierowcy powinni się nimi przejmować? Odtwórz: Żółte znaki przy mostach. Czy kierowcy powinni się nimi przejmować?
Żółte znaki przy mostach. Czy kierowcy powinni się nimi przejmować? "Źródło: TVN Turbo"

Od czwartku na wybranych obiektach mostowych w ciągu dróg krajowych pojawią się nowe znaki drogowe. Jak zaznacza Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, są one skierowane jedynie do kierowców pojazdów wojskowych.

GDDKiA podała w komunikacie, że nowe znaki na drogach mają związek z międzynarodowymi ćwiczeniami wojskowymi, które odbędą się na początku czerwca.

"W dniach od 23 maja do 16 czerwca 2019 roku, wybrane obiekty mostowe w ciągu dróg krajowych, zostaną oznakowane dodatkowymi znakami dla kierujących pojazdami wojskowymi - znaki wojskowej klasyfikacji obciążenia (klasy MLC)" - czytamy.

Jak dodano, głównie pojawią się one w województwach dolnośląskim i lubuskim na autostradzie A4 i drodze krajowej numer 18.

Co ważne, znaki są kierowane jedynie do kierowców pojazdów wojskowych i mówią o dopuszczalnej masie całkowitej pojazdów, ale w skali MLC (Military Load Classification, jedna jednostka to ok. 907 kg).

"Dla kierowców pojazdów cywilnych nie mają one znaczenia" - wyjaśniono w komunikacie.
Międzynarodowe ćwiczenia

Na początku czerwca w Polsce odbędą się międzynarodowe ćwiczenia Noble Jump 19. Ich celem jest sprawdzenie zdolności dowództwa NATO i państw sojuszniczych do przemieszczenia "komponentu lądowego".

Jednocześnie podczas manewrów sprawdzone i zweryfikowane mają zostać procedury przyjęte pomiędzy siłami zbrojnymi i polskimi służbami drogowymi w zakresie przemieszczania wojsk na terenie kraju.

W czerwcu będą też miały miejsce w Polsce ćwiczenia Tobruq Legacy, których jednym z celów jest doskonalenie współdziałania obrony powietrznej krajów NATO.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane