• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Temat: Janusz Piechociński

Piechociński chce wprowadzić konstytucję dla przedsiębiorców

Piechociński chce wprowadzić konstytucję dla przedsiębiorców
Foto: fujitsu.com/media Foto: Piechociński: ustawa stworzy najlepszą przestrzeń dla polskiej przedsiębiorczości

Na posiedzeniu rządu przedstawię nową konstytucję dla polskiej przedsiębiorczości, czyli projekt ustawy Prawo o działalności gospodarczej – powiedział w poniedziałek we Wrocławiu wicepremier Janusz Piechociński.

Nowe prawo o działalności gospodarczej ma – jak podkreślił Piechociński - „uwzględniać ducha polskiej przedsiębiorczości”. - Będzie również uwzględniać, co zrozumiałe, to że jesteśmy od 10 lat w Unii Europejskiej. Ustawa ta jest szczególnie ważna, bo zawiera bardzo potrzebne nowe impulsy (…). Stworzy ona najlepszą przestrzeń dla polskiej przedsiębiorczości - mówił minister gospodarki.

Ważne zmiany

Piechociński podkreślił, że po przejściu ustawy przez parlament, bardzo ważna będzie jej realizacja w praktyce. - Potrzebne jest, by po wdrożeniu ustawy i wydaniu stosownych rozporządzeń zbudowane zostało zaufanie pomiędzy państwem a przedsiębiorcami, pomiędzy państwem i jego agendami z Urzędem Skarbowym na czele - mówił Piechociński.

Zdaniem wicepremiera polska gospodarka opiera się na „trzech zdrowych, zrównoważonych silnikach”. - To spora konsumpcja wewnętrzna, jesteśmy szóstym rynkiem Europy. To również inwestycje, także w sektorze przedsiębiorstw, i o tym świadczy dynamiczny wzrost popytu na stal w polskiej gospodarce. Wreszcie rosnący eksport - dodał wicepremier.

Czas na Iran

Jak mówił, po rozwinięciu kierunków eksportowych do Chin, Indii i krajów arabskich, przyszedł czas na Iran. - Przygotowujemy bardzo intensywny program aktywizacji i pobudzenia polskiego eksportu na rynek irański – bardzo ważny i potencjalnie duży rynek. We wrześniu razem z ministrem spraw zagranicznych Grzegorzem Schetyną wybieramy się do Iranu na misję z dużą reprezentacją polskich przedsiębiorstw - zapowiedział Piechociński.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane