• rozwiń

Marek Belka ma nową pracę. "To sektor o największym potencjale"

Marek Belka ma nową pracę Odtwórz: Marek Belka ma nową pracę
Foto: TVN24 Biznes i Świat Foto: Marek Belka rozpocznie wkrótce nową pracę | Video: Marek Belka ma nową pracę

Były prezes NBP Marek Belka nie musiał długo czekać na znalezienie nowego stanowiska. Wkrótce rozpocznie pracę w Echo Polska Properties (EPP) - spółka zajmuje się nieruchomościami komercyjnymi.

W komunikacie wydanym przez EPP przekazano, że Marek Belka będzie sprawował funkcję niezależnego członka rady dyrektorów. Stanowisko ma objąć już w tym miesiącu.

Sektor z potencjałem

- To obecnie sektor o największym potencjale wzrostu, co zresztą potwierdzają liczne wskaźniki ekonomiczne - powiedział Marek Belka cytowany przez Propertynews.pl.

- Wciąż widzimy dynamiczny rozwój działalności gospodarczej w Polsce. Przewiduje się, że wzrost zatrudnienia i płac, wyższe transfery socjalne oraz niskie ceny energii będą wspierać szybszy wzrost konsumpcji, co z kolei przekłada się na potencjał wzrostu rynku nieruchomości komercyjnych - komentował Belka.

Człowiek z doświadczeniem

Marek Belka jest profesorem ekonomii, a także byłym premierem i ministrem finansów. Ma także doświadczenie pracy w czołowych instytucjach finansowych - do czerwca br. był prezesem Narodowego Banku Polskiego, a wcześniej dyrektorem Departamentu Europejskiego w Międzynarodowym Funduszu Walutowym. Pełnił także funkcję członka rad nadzorczych w bankach komercyjnych, przewodniczył również radzie nadzorczej PLL LOT.

Zobacz: nie będzie mi żal rozstać się ze stanowiskiem prezesa NBP

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane