• rozwiń

Nikt nie trafił "szóstki". W puli lotto uzbierało się 40 mln zł

Nikt nie trafił "szóstki". W puli lotto uzbierało się 40 mln zł
Foto: totalizator.pl Foto: Kolejna kumulacja w Lotto nie została rozbita

Emocji w Lotto ciąg dalszy. W czwartkowym losowaniu nie padła żadna "szóstka", a tym samym żaden z graczy nie rozbił rosnącej od 21 marca kumulacji. Z tego powodu ciągle rosnąca pula przeznaczona na najwyższe wygrane w Lotto może w sobotę osiągnąć poziom 40 mln zł - informuje Totalizator Sportowy.

Z tak wysoką kumulacją nie mieliśmy do czynienia od 2012 roku. Jeśli przy kumulacji na tym poziomie padłaby jedna „szóstka”, to zapewne byłaby to najwyższa wygrana w historii gier losowych w Polsce.

W czwartkowym losowaniu Lotto padły numery  Lotto 2, 4, 14, 16, 31, 37. Do tej pory kwotę 30 mln wygrały tylko trzy osoby. Ostatnia wygrana na tym poziomie padła 7 lutego w Suwałkach. Szczęśliwe liczby były warte 30 216 854,10 zł. Jak informuje Totalizator Sportowy, to trzecia pod względem wartości wygrana w Polsce.

Obecnie pierwsza piątka tego rankingu wygląda tak:

Zapłacić podatek

Trzeba pamiętać, że wygrane są opodatkowane. W przypadku kwot powyżej 2 280 zł pobierany jest podatek w wysokości 10 proc. wygranej kwoty. Wypłata wygranej w Lotto nie jest dzielona na raty.

Gracz odbiera ją w całości. Od niego zależy czy chce wziąć pieniądze w gotówce, czy woli, by przelano mu ją na konto lub kilka kont bankowych.

Wygrasz i co?

Wielka wygrana to szczęście, ale też kłopot. Co zrobić z takimi pieniędzmi? 25 milionów zł wystarczy na luksusowy samochód, dom pod miastem, podróż dookoła świata.

Co jednak zrobić z pozostałymi milionami? Jest kilka możliwości. Dobrze przynajmniej część pieniędzy zainwestować. Najbezpieczniejsza, ale też najmniej korzystna pod względem zarobku jest lokata. Warto pamiętać, że lepiej tak dużych pieniędzy nie lokować w jednym banku, a rozbić na kilka. Lokaty gwarantowane są Bankowym Funduszem Gwarancyjnym, jednak tylko do wysokości 100 tys. euro.

Warto też zastanowić się nad inwestycjami w nieruchomości. Dla bardziej odważnych otworem stoi giełda.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (5)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
ZAK
Loading...
ZAK
Po co długo myśleć przekazać na lokatę do skoków albo przekazać Rydzykowi można wykupić życie wieczne i wieczne zbawienie.
  • 2
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
ZAK
Loading...
ZAK
Ton nie ten co skreśla ma szanse na wygraną, to właściciele decydują komu swojemu przekazać, ten kto liczy na szanse wygrania niech idzie po psychiatryka.
  • 1
  • 1
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane