• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Samoloty omijają Radom. Jak to zmienić? Trzeba rozbudować lotnisko

Samoloty omijają Radom. Jak to zmienić? Trzeba rozbudować lotnisko
Foto: lotnisko-radom.eu Foto: Lotnisko w Radomiu przez większą część czasu świeci pustkami

Samoloty na tym lotnisku to rzadkość, pasażerowie zresztą też. W ostatni lot, który odbył się w środę poleciało zaledwie dwóch. Czemu port lotniczy w Radomiu miał być hitem i reklamował się hasłem: "Sięgnij nieba". Niestety to miejsce nie rozwinęło skrzydeł? Materiał "Faktów" TVN.

Samolotów i pasażerów tutaj brakuje, ale lotnisko w Radomiu działa pełną parą. Jest infrastruktura jak marzenie i profesjonalnie wyszkolona obsługa licząca minimum 140 osób. Z mniejszą liczbą pracowników po prostu nie da się pracować.

- Zwolnienie kogokolwiek oznaczałoby utratę przez lotnisko certyfikatu, a tym samym tak naprawdę zakończenie działalności - tłumaczy Kajetan Orzeł z Portu Lotniczego Radom.

Nie ma chętnych

Lotniska obsługiwało połączenia do Rygi i Pragi. W samolotach podróżowało kilku a czasem kilkunastu pasażerów. Wczoraj miał się odbyć ostatni lot do stolicy Łotwy, ale nie było na niego chętnych. Lot odwołano.

- To nie jest absolutnie tak, że lotnisko zostało wybudowane od tak sobie dla jakiegoś tam czyjegoś widzimisię  - tłumaczy Katarzyna Piechota-Kaim z Urzędu Miasta.

A jednak widzi się, co się dzieje, więc kwestia budowy supernielotniska wydaje się nieco śliska.
Ale jest nowy, przebojowy plan. Co zrobić z lotniskiem, z którego nikt nie lata? Trzeba go… rozbudować.

- Chcielibyśmy oczywiście tę infrastrukturę powiększyć, uatrakcyjnić i dać dodatkowy argument przewoźnikom, żeby tutaj weszli - mówi Orzeł.

Koncepcja zakłada wydłużenie pasa startowego i zwiększenie liczby miejsc postojowych dla samolotów, z dwóch do pięciu, a potem do dziewięciu. Być może wtedy przewoźnicy będą się bić o te miejsca, o te pasy, o te setki tysięcy radomian pragnących odlotu. Byle dalej. No chyba, że miejscy urzędnicy powiedzą "stop".

Dajemy sobie rok czasu na to, aby obserwować to, co się dzieje na lotnisku - zaznacza Piechota-Kaim.

WIĘCEJ ZOBACZYSZ NA STRONIE "FAKTÓW" TVN

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (7)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
zaprzaniec
Jestem ciekawy kto był "ojcem" i realizatorem tego projektu? Czy przypadkiem w obecnej ekipie nie ma ponownie tego typu " radosnych twórców ".
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane