• rozwiń
  • WIG20 2103.68 -0.21%
  • WIG30 2406.12 -0.16%
  • WIG 56047.39 -0.13%
  • sWIG80 11585.53 -0.05%
  • mWIG40 3753.25 -0.07%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Przedsiębiorcy mogą liczyć na większe wsparcie? Niemcy zasilają milionami Bank Gospodarstwa Krajowego

Przedsiębiorcy mogą liczyć na większe wsparcie? Niemcy zasilają milionami Bank Gospodarstwa Krajowego
Foto: sxc.hu Foto: Niemcy zasilają milionami Bank Gospodarstwa Krajowego

Bank Gospodarstwa Krajowego podpisał z niemieckim bankiem rozwoju KfW umowę pożyczki o wartości 100 mln euro - poinformował w środę BGK. Pieniądze mają trafić na wsparcie małych i średnich polskich firm.

Jak wyjaśnił w środę BGK, pieniądze zostaną przeznaczone na długoterminowe kredyty inwestycyjne dla przedsiębiorców. - Umowa została zawarta w ramach strategicznej współpracy, rozwijanej pomiędzy KfW i BGK - zaznaczył bank w komunikacie.

Utrzymanie tempa inwestycji

- Pożyczka globalna z KfW z przeznaczeniem na finansowanie sektora MŚP (małych i średnich przedsiębiorstw - PAP) wpisuje się w naszą misję wspierania rozwoju gospodarczego i społecznego kraju. Dodatkowe 100 mln euro będzie miało pozytywny wpływ na utrzymanie tempa inwestycji małych i średnich firm. Te środki uzupełnią naszą dotychczasową ofertę dla MŚP - podkreślił cytowany w komunikacie prezes BGK Dariusz Kacprzyk.

Prezes KfW Ulrich Schröder podkreślił z kolei, że pożyczka jest "uzupełniającym źródłem finansowania dla BGK oraz zastrzykiem pieniędzy dla przedsiębiorców w Polsce". - Polska jest ważnym sąsiadem i partnerem dla niemieckiej gospodarki. Jednocześnie wzmacniamy partnerstwo z BGK, które budowaliśmy do tej pory na forum NEFI i ELTI - międzynarodowych organizacji zrzeszających publiczne instytucje finansowe. W przyszłości również zamierzamy rozwijać tę dwustronną współpracę - dodał.

KfW to największy w Europie krajowy bank rozwoju o sumie aktywów wynoszącej prawie 465 mld euro. KfW dostarcza finansowania małym i średnim przedsiębiorstwom, instytucjom publicznym oraz klientom indywidualnym na rynku niemieckim, a także wspiera eksport i inwestycje na rynkach trzecich. Do tej pory KfW udzielił pożyczek bankom rozwoju z Hiszpanii, Włoch, Francji czy Irlandii.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane