• rozwiń

Zakupy w kratkę. Oto handlowe niedziele do końca roku

Minister Emilewicz o podatku od sklepów wielkopowierzchniowych (wypowiedź z 29 października 2019) Odtwórz: Minister Emilewicz o podatku od sklepów wielkopowierzchniowych (wypowiedź z 29 października 2019)
Minister Emilewicz o podatku od sklepów wielkopowierzchniowych (wypowiedź z 29 października 2019) "Źródło: Radio Zet"

Najbliższa niedziela to jedyna handlowa niedziela w listopadzie. 24 listopada sklepy będą otwarte. Zobacz też, w które niedziele w grudniu będziemy mogli zrobić zakupy.

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta weszła w życie 1 marca 2018 roku. Zgodnie z nią handel w niedziele w tym roku jest dozwolony w jedną niedzielę w miesiącu - ostatnią, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w jedną niedzielę przed Wielkanocą.

Niedziela handlowa w listopadzie i niedziele handlowe w grudniu

Od 2020 r. zakaz handlu nie będzie obowiązywał jedynie w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą.

Ustawa przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą, kawiarniach.

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł, a przy uporczywym łamaniu ustawy - kara ograniczenia wolności.
Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane