• rozwiń

Temat: Gospodarka

Producent gokartów dla dzieci ostrzega. "Obręcze kół mogą pęknąć"

Elektryczne gokarty już w Polsce. "Mają dużo lepsze osiągi" Odtwórz: Elektryczne gokarty już w Polsce. "Mają dużo lepsze osiągi"
Elektryczne gokarty już w Polsce. "Mają dużo lepsze osiągi" "Źródło: TVN Turbo"

Producent gokartów-zabawek ostrzega przed użytkowaniem popularnego wśród dzieci sprzętu. "Felgi z tworzywa sztucznego mogą pęknąć i doprowadzić do obrażeń" - informuje firma apelując do klientów o sprawdzenie, czy ich model jest wadliwy.

Firma Kettler poinformowała na swojej stronie internetowej, że część wyprodukowanych przez nią zabawkowych pojazdów Kettcar może być wadliwa. Producent podał również, że klienci posiadający gokarty powinni zachować ostrożność przy ich użytkowaniu.

Ryzyko obrażeń

"Nie możemy zupełnie wykluczyć, że w przypadku niektórych modeli Kettcar z oponami pneumatycznymi, istnieje prawdopodobieństwo, że plastikowe obręcze kół mogą pęknąć i rozłamać się na drobne kawałki" - brzmi komunikat firmy

Producent dodaje, że odłamki mogą spowodować obrażenia u dzieci, a sama awaria może nastąpić szczególnie przy dużych obciążeniach lub podczas pompowania opon.

Firma zwróciła się również do klientów z apelem, aby tymczasowo zaprzestali korzystania z pojazdów i sprawdzili, czy posiadany przez nich egzemplarz pochodzi z wadliwej serii.

Jak sprawdzić?

"Klienci mogą, wykorzystując numer artykułu i numer seryjny swojego Kettcara, sprawdzić, czy ich zabawka jest wadliwa, a jeśli zajdzie taka konieczność, uzyskać informacje o wymianie kół. Numer artykułu i numer seryjny potrzebne do identyfikacji znajdują się na tabliczce znamionowej umieszczonej poniżej przedniej osi pojazdu" - podała w komunikacie firma.

Producent podał również, że numery seryjne z identyfikatorem B-2503 lub z wyższą numeracją (np. B-2802, C-0204) nie są wadliwe. Podobnie z zabawkami z plastikowymi oponami - one również nie stwarzają niebezpieczeństwa.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane