• rozwiń
  • WIG20 2381.38 +0.94%
  • WIG30 2704.30 +0.88%
  • WIG 60174.97 +0.74%
  • sWIG80 10949.00 +0.13%
  • mWIG40 4045.82 +0.34%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 11:14

Dostosuj

Nie tylko związkowcy tankują ze zniżką. Lotos daje rabaty także księżom

Nowe symbole na stacjach paliw Odtwórz: Nowe symbole na stacjach paliw
Nowe symbole na stacjach paliw "Źródło: tvn24bis"

Ponad dwa tysiące kart rabatowych przez blisko 13 lat wydał Lotos na mocy umów z diecezjami - poinformowała tvn24bis.pl spółka. Ze zniżek na stacjach tej sieci korzysta również kilkanaście branżowych związków zawodowych zrzeszonych w centralach Forum Związków Zawodowych i NSZZ "Solidarność".

Jak informuje Lotos, pierwsze umowy z diecezjami zostały przejęte przez spółkę wraz z portfelem klientów zakupionej w 2005 sieci Esso. Następnie współpraca była sukcesywnie rozszerzana. Przez blisko 13 lat wydano diecezjom ponad dwa tysiące kart.


Pytana, na jakie warunki i rabaty mogą liczyć księża, spółka zasłania się tajemnicą handlową. "Przyznane rabaty są zgodne z obowiązującymi w organizacji matrycami rabatowymi i podlegają audytowaniu, jak wszystkie inne umowy handlowe. Wielkość rabatów wynika bezpośrednio z wolumenu zakupów realizowanych przez daną grupę zakupową" - podkreśla Lotos.

Jak dodaje spółka, poziom rabatów wynika bezpośrednio z kalkulacji potencjału sprzedażowego i otoczenia konkurencyjnego.

"Zazwyczaj poziom rabatów wynosi w zależności od rodzaju paliwa od kilku do kilkunastu groszy, 10-15 proc. w przypadku wybranych towarów i usług" - precyzuje.

Nie tylko księża

Z rabatów na stacjach Lotosu mogą korzystać nie tylko księża. Taniej tankuje również część związkowców zrzeszonych w Forum Związków Zawodowych i NSZZ "Solidarność". "Z kart LOTOS Biznes korzysta kilkanaście branżowych związków zawodowych, m.in. służb mundurowych, przemysłu chemicznego, przemysłu motoryzacyjnego oraz transportu kolejowego" - czytamy w informacji spółki.

Obecnie Lotos prowadzi rozmowy lub przygotowuje porozumienia o współpracy z kolejnymi branżowymi związkami zawodowymi m.in. z Gdańska, Wrocławia, Polic, Oświęcimia, Kędzierzyna-Koźla.

Jak zapewniono, oferta współpracy była także kierowana dla kilku branżowych związków zawodowych zrzeszonych w OPZZ.

W środę Lotos poinformował o podpisaniu na szczeblu centralnym umowy z NSZZ "Solidarność", na mocy której związkowcy z  oraz ich rodziny korzystające z kart paliwowych Lotos Biznes otrzymają zniżki na paliwa, myjnie, oleje i płyny do spryskiwaczy oraz produkty z menu Cafe Punkt.

– Dotychczasowa współpraca Solidarności z Lotosem przynosi dobre efekty. Warto rozszerzać ją na wszystkich członków związku. Dlatego cieszę się z umowy i mam nadzieję na dalsze jej rozszerzanie – skomentował Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność”.

O spółce

Lotos jest koncernem zajmującym się wydobyciem i przerobem ropy naftowej oraz sprzedażą hurtową i detaliczną produktów naftowych. Na koniec 2017 roku Lotos miał 493 stacje, w tym 205 z logo Optima. Daje to gdańskiej spółce trzecie miejsce na liście największych sieci stacji benzynowych w Polsce – za Orlenem i BP.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (14)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
lastanetaarion
No no, po takich wiadomościach klienci odejdą, rabatów sieć nie cofnie, to pracownikom się jeszcze oberwie przez niegospodarność zarządu jak im on obniży pensje jak zyski spadną...
 • 4
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane