• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-15 17:15

Dostosuj

PKO BP, PZU i PGE "strategiczne dla państwa". Nie będzie prywatyzacji

PKO BP, PZU i PGE "strategiczne dla państwa". Nie będzie prywatyzacji
Foto: tvn24 Foto: PGE Polska Grupa Energetyczna

Ministerstwo Skarbu Państwa nie przewiduje prywatyzacji należących do skarbu państwa spółek: PZU, Polskiej Grupy Energetycznej ani PKO BP – poinformował w środę w Sejmie wiceszef tego resortu Wojciech Chmielewski.

- W świetle decyzji, które w zapadły w MSP chcę podkreślić, że nie jest przewidywana prywatyzacja żadnej z tych spółek – podkreślał wiceminister podczas środowego posiedzenia sejmowej komisji skarbu. O informację wnosili posłowie PiS.

Chmielewski zaznaczył, że jedyna formuła jaka jest w tej kwestii możliwa wiąże się z wniesieniem pakietu akcji tych podmiotów do Banku Gospodarstwa Krajowego lub Polskich Inwestycji Rozwojowych. Musiałoby to jednak być uzasadnione zapotrzebowaniem na finansowanie konkretnych projektów infrastrukturalnych w ramach Inwestycji Polskich.

Władza w rękach państwa

- Ewentualne zbycie może dotyczyć pakietu na tyle niewielkiego, by akcje pozostałe własnością skarbu państwa pozwoliły na sprawowanie władztwa korporacyjnego w tych spółkach – mówił. Dodał, że „na ten moment nie ma jakiejkolwiek decyzji” dotyczącej wniesienia akcji tych spółek do BGK ani do PIR.

Chmielewski wskazał, że spółki: PZU, PGE oraz PKO BP znajdują się na liście podmiotów o strategicznym znaczeniu dla gospodarki państwa. - Dokument ten został przedstawiony w Priorytetach zarządzania portfelem podmiotów nadzorowanych przez ministra skarbu państwa do roku 2015 – przypomniał wiceszef resortu.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane