• rozwiń

Pociągiem do Berlina nie dojedziesz. Trasy skrócone "do odwołania"

Kolejny dzień utrudnień w ruchu pociągów Odtwórz: Kolejny dzień utrudnień w ruchu pociągów
Kolejny dzień utrudnień w ruchu pociągów "Źródło: TVN24 BiS"

Z powodu likwidowania szkód po nawałnicach pociągi międzynarodowe z Warszawy i Gdyni do Berlina oraz z Berlina do Warszawy i Gdyni kursują na skróconych trasach - informuje PKP Intercity. Dużo lepiej wygląda sytuacja na trasach krajowych.

Zmiany w organizacji ruchu obowiązują "do odwołania". Mają one związek z panującymi na kolejowych szlakach trudnymi warunkami i likwidacją szkód po przejściu orkanu Ksawery.

Ważna trasa

"Pociągi międzynarodowe w relacjach Warszawa Wschodnia – Berlin Hbf; Gdynia Główna- Berlin Hbf a także Berlin Hbf-Warszawa Wschodnia, Berlin Hbf-Gdynia Główna kursują w skróconej relacji na odcinku Warszawa Wschodnia-Rzepin / Gdynia Główna- Rzepin oraz Rzepin-Warszawa Wschodnia/ Rzepin-Gdynia Główna” - informuje biuro prasowe PKP Intercity w komunikacie na stronie internetowej.

Pasażerowie są informowani na dworcach, że pociągi kursują tylko do Rzepina. Rzecznik prasowa PKP Intercity Agnieszka Serbeńska w rozmowie z tvn24bis.pl wyjaśniła, że informacje są przekazywane przez megafony oraz przez drużyny konduktorskie.- Sytuacja od wczoraj nie uległa zmianie. Pociągi kursują tylko do Rzepina. Nie ma komunikacji zastępczej, którą pasażerowie mogliby pojechać dalej. Pasażerowie, którzy chcą powrócić z Rzepina do stacji, z której wyjechali, mogą dokonać tego na tych samych biletach, po ich potwierdzeniu przez konduktora lub w kasie biletowej, w pociągach tej samej klasy, jakimi podróżowali. Przysługuje im również prawo do zwrotu 100 procent ceny posiadanych biletów - mówi Serbeńska.

Utrudnienia na międzynarodowej trasie trwają od piątku. Wczoraj w Rzepinie utknęło około 200 pasażerów. Wielu z nich straciło nerwy i cierpliwość. Mimo że mieli bilety do Berlina, postanowili pojechać dalej na własną rękę.

Ruch pociągów

Dużo lepsza sytuacja panuje na krajowych liniach kolejowych, które - jak informuje PKP PLK - wszędzie są lub za kilkadziesiąt minut będą przejezdne.

"W nocy, po włączeniu zasilania zewnętrznego i sprawdzeniu sieci trakcyjnej na węźle zielonogórskim pojechały pociągi. Od godz. 12.00 przywrócona będzie  jazda na trasie Oleśnica – Twardogóra – Ostrów Wielkopolski bez komunikacji zastępczej. To ostatni odcinek, na którym trwa jeszcze sprawdzanie sieci" - informuje PKP PLK w komunikacie.

Przewoźnika poinformował również, że "strona niemiecka przyjmuje pociągi tylko na regionalnych przejściach Szczecin Gumieńce - Tantow oraz Zgorzelec – Goerlitz. Nadal  nie ma przejazdu z Rzepina do Frankfurtu nad Odrą, którędy jeżdżą pociągi do i z Berlina".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane