• rozwiń

Nowy pomysł na zakaz handlu w niedzielę

Adam Abramowicz o zmianach w zakazie handlu w niedziele Odtwórz: Adam Abramowicz o zmianach w zakazie handlu w niedziele
Adam Abramowicz o zmianach w zakazie handlu w niedziele "Źródło: TVN24 BiS"

Jest plan odejścia od zakazu handlu na rzecz skrócenia czasu pracy sklepów. W TVN24 BiS mówił o tym poseł Prawa i Sprawiedliwości Adam Abramowicz. Wtorkowa "Rzeczpospolita" pisze o proponowanych godzinach, w jakich handel byłby dozwolony.

Propozycję ograniczenia godzinowego zamiast zakazu handlu w niedziele Abramowicz wysunął pod koniec maja na antenie TVN24 BiS.

- Każdą niedzielę markety byłyby czynne od rana do pewnej ustalonej godziny. Wtedy mamy ten sam efekt, a może sposób byłby bezpieczniejszy - mówił w programie "Bilans".

- To jest nowy pomysł, do którego przekonuję wiceministra Stanisława Szweda (wiceminister rodziny - red.) i rozmawiam z Solidarnością, czy to nie byłoby lepsze, bezpieczniejsze i nie wprowadzało mniej chaosu - dodał poseł PiS.

Według najnowszego pomysłu na uregulowanie pracy sklepów w niedzielę handel w ten dzień dozwolony byłby tylko do godziny 13 - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Branża popiera

Propozycję opracował Parlamentarny Zespół na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego. Zostanie zaprezentowana na posiedzeniu zespołu w najbliższą środę.

- Ten wariant pracy sklepów w niedzielę popiera cała branża handlowa - mówi szef zespołu poseł Adam Abramowicz. Według nieoficjalnych informacji "Rzeczpospolitej", do poparcia takiej opcji skłania się też rząd.

Projekt NSZZ Solidarność z twardym zakazem handlu w większość niedziel w roku ma coraz mniejsze szanse na przyjęcie. Utknął w Sejmie, a prace zamarły kilka miesięcy temu.

W przypadku kompromisu nowe przepisy weszłyby w życie najpewniej z Nowym Rokiem.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
tojajestem
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
SEBBAX
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane