• rozwiń

NBP zdradza poziom naszych rezerw. Są wyższe niż przed miesiącem

NBP zdradza poziom naszych rezerw. Są wyższe niż przed miesiącem

Na koniec października br. poziom rezerw wyrażony w euro wyniósł 103,2 mld EUR i był o 3,1 mld wyższy niż na koniec września - poinformował w poniedziałek NBP w komunikacie.

Podwyższył się również stan rezerw wyrażony w dolarach o 1,1 mld USD do poziomu 113,0 mld USD - dodał bank.NBP opublikował w poniedziałek dane o stanie oficjalnych aktywów rezerwowych. Wynika z nich, że na koniec października br. oficjalne aktywa rezerwowe Polski, zarządzane przez NBP, wynosiły 103,2 mld EUR, a w przeliczeniu na dolary amerykańskie 113,0 mld USD.

Maksymalizowanie zyskowności

Narodowy Bank Polski przypomina, że zarządza rezerwami dewizowymi, dbając o maksymalizowanie ich zyskowności, jednak priorytetem jest ich bezpieczeństwo i zachowanie niezbędnego poziomu płynności.

"NBP inwestuje rezerwy w typowe instrumenty stosowane przez banki centralne. Większość w rządowe papiery wartościowe, część w papiery emitowane przez instytucje międzynarodowe oraz agencje rządowe. Niewielka kwota jest utrzymywana w formie lokat w bankach o wysokiej ocenie wiarygodności oraz w złocie" - czytamy w komunikacie.

Zobacz: Szef NBP o nowej ustawie frankowej (Film z 2.08.2016)

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane