• rozwiń

Pierwszy od ponad roku wzrost liczby bankomatów. Najnowsze dane

Płacimy kartą, unikamy bankomatu. Rozmowa z Jarosławem Sadowskim Odtwórz: Płacimy kartą, unikamy bankomatu. Rozmowa z Jarosławem Sadowskim
Płacimy kartą, unikamy bankomatu. Rozmowa z Jarosławem Sadowskim "Źródło: TVN24 BiS"

Liczba bankomatów w drugim kwartale tego roku wzrosła o 97 urządzeń. Po raz ostatni bankomatów przybyło w pierwszym kwartale 2017 roku - wynika z danych Narodowego Banku Polskiego.

"Według danych otrzymywanych od banków i niebankowych operatorów bankomatów, w ostatnich kwartałach systematycznie spadała liczba bankomatów. Od końca marca 2017 r. do końca marca 2018 r. liczba dostępnych w Polsce bankomatów zmniejszyła się łącznie o 545 bankomatów" - informuje NBP.

"W drugim kwartale 2018 r. tendencja ta została zahamowana. Na koniec czerwca 2018 r. liczba

bankomatów w Polsce wynosiła 23 303 szt. i na przestrzeni kwartału zwiększyła się o 97 urządzeń, co oznacza wzrost o 0,4 proc." - dodaje bank centralny.

Wzrost wypłat

Według banku centralnego w drugim kwartale 2018 r. w bankomatach na terenie kraju odnotowano 172,7 mln transakcji wypłat gotówki.

W porównaniu do poprzedniego kwartału odnotowano zwiększenie liczby takich wypłat o 14,4 mln, co stanowiło wzrost o 9 proc.

W sumie w drugim kwartale 2018 r. wypłaty gotówki w bankomatach opiewały na łączną kwotę 85,1 mld zł, czyli więcej o 8,8 mld zł niż w kwartale poprzednim.

Średnia wartość pojedynczej transakcji wypłaty gotówki w bankomacie wynosiła w drugim kwartale tego roku blisko 493 zł.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane