• rozwiń

Były szef KNF nie doradzi prezydentowi. "Trzeba poczekać na wyjaśnienie sprawy"

Foto: PAP/ Jakub Kamiński Foto: Były szef KNF Marek Chrzanowski

Członkostwo byłego szefa Komisji Nadzoru Finansowego Marka Chrzanowskiego w Narodowej Radzie Rozwoju zostało zawieszone - przekazał w czwartek prezydencki minister Błażej Spychalski.

Jak zaznaczył Spychalski, zawieszenie ma charakter bezterminowy. - Trzeba poczekać na wyjaśnienie sprawy przez odpowiednie organy państwa - dodał.

Informacja o tym, że Chrzanowski, koordynator sekcji w Radzie, został zawieszony widnieje także na internetowej stronie Narodowej Rady Rozwoju.

Narodowa Rada Rozwoju jest gremium konsultacyjno-doradczym przy prezydencie.

Dymisja Marka Chrzanowskiego

Przypomnijmy, że we wtorek po południu Chrzanowski złożył dymisję z funkcji przewodniczącego KNF. Dymisja została przyjęta przez premiera.

Urząd poinformował w czwartek, że premier Mateusz Morawiecki powierzył pełnienie obowiązków szefa Komisji Nadzoru Finansowego Marcinowi Pachuckiemu, dotychczasowemu zastępcy przewodniczącego. Jak dodano, będzie on sprawował tę funkcję do czasu powołania nowego przewodniczącego.

Wtorkowa "Gazeta Wyborcza" napisała, że według właściciela Getin Noble Banku Leszka Czarneckiego, ówczesny szef KNF Marek Chrzanowski w marcu 2018 roku miał zaoferować przychylność dla tego banku w zamian za około 40 mln zł.

Czarnecki nagrał tę ofertę i zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez szefa KNF.

- Podczas żadnego ze spotkań nie padły propozycje przyjęcia korzyści majątkowej i obietnicy jakiegoś specjalnego traktowania - powiedział we wtorek w TVN24 Jacek Barszczewski, rzecznik Komisji Nadzoru Finansowego.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (5)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Piotr6r7j
Chcą czekać na wyjaśnienie sprawy?! A co chcą się dowiedzieć, czy ten procent znaczył 40 mln czy 4 mln?! Korupcja to korupcja i tyle w temacie, nieważne czy sprawa dotyczy 40 mln zł czy "tylko" 4 mln zł (sic!)
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane