• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-18 17:15

Dostosuj

Temat: Rozmowa Poranka

"Bardzo groźna sytuacja". Napieralski o sporze prezydenta z szefem dyplomacji

Napieralski o sporze w sprawie wysyłania ambasadorów Odtwórz: Napieralski o sporze w sprawie wysyłania ambasadorów
Napieralski o sporze w sprawie wysyłania ambasadorów "Źródło: TVN24 BiS"

Blokowanie przez administrację prezydenta wysyłanie naszych ambasadorów jest bardzo niebezpiecznie dla Polski - powiedział w "Rozmowie Poranka" w TVN24 BiS Grzegorz Napieralski. Senator skomentował w ten sposób opóźnianie wręczania przez prezydenta nominacji ambasadorskich kandydatom pozytywnie zaopiniowanym przez parlament.

- Na biurku pana prezydenta jest wiele nominacji, wielu kandydatów, których można by wysłać. Oczekuję wyjaśnień, o co chodzi, jakie zarzuty, jakie problemy stawia się tym kandydatom, ewentualnie centrali MSZ - powiedział w poniedziałek minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.

We wtorek szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski ocenił wypowiedź ministra jako szkodliwą i gorszącą. Jak dodał, przynosi ona "zgorszenie w środowisku dobrej zmiany i ona nigdy nie powinna była paść".

Groźna sytuacja

Napieralski nazwał spór na linii Kancelaria Prezydenta i MSZ "bardzo groźną" sytuacją. - Po pierwsze nie mamy swojego reprezentanta w danym kraju. Po drugie są tam Polacy, którzy potrzebują pomocy dyplomatycznej, a tej pomocy mogą nie dostać. Po trzecie ambasador reprezentuje nasze przedsiębiorstwa i nasz biznes za granicą -  tłumaczył.

- Wina jest bardziej po stronie ministra Szczerskiego, ponieważ on w żadnym medium nie potrafił wyjaśnić, dlaczego tak się dzieje - dodał.

"Rozmowa Poranka" od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 BiS o godz. 7.15.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane