• rozwiń

Jemy poza domem. Najbardziej smakuje nam pizza

Jemy poza domem. Najbardziej smakuje nam pizza
Foto: sxc.hu Foto: Przybywa Polaków, którzy jedzą poza domem

Przybywa Polaków, którzy jedzą poza domem. Nie chcemy jednak przepłacać za wizyty w lokalach – informuje "Rzeczpospolita".

Najwięcej Polaków podczas jednej wizyty w lokalu gastronomicznym wydaje od 10 do 25 złotych na osobę - wynika z raportu "Polska na talerzu - 2015" przygotowanym na zlecenie sieci handlowej Makro Cash&Carry. Robi tak niemal co druga osoba jadająca poza domem. Przed rokiem było ich 43,5 proc.

Jednocześnie maleje liczba Polaków, którzy nigdy nie odwiedzają lokali gastronomicznych. Jest ich 18 proc., w porównaniu z 28,8 proc. w 2014 r. Regularnie poza domem, czyli co najmniej raz w tygodniu, jada niemal 15 proc. badanych. Dwa, trzy razy w miesiącu robi to 13 proc. Polaków, a 8 prac. stołuje się w lokalach raz w miesiącu.

Ulubionymi lokalami Polaków są pizzerie. Odwiedza je 54 proc. jedzących poza domem. Nie dziwi więc, że daniem zamawianym przez nas najczęściej jest pizza. Zarówno w lokalach, jak i na wynos.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane