• rozwiń

Paliwo drożeje. Na niektórych stacjach przebije 5 zł za litr

Paliwo drożeje. Na niektórych stacjach przebije 5 zł za litr
Foto: sxc.hu Foto: Na stacjach drożej niż przed tygodniem

W ostatnim tygodniu na stacjach benzynowych drożały benzyny i olej napędowy, natomiast nieznacznie potaniał autogaz - informuje BM Reflex. Aktualnie za litr benzyny bezołowiowej 95 płacimy 4,79 zł, benzyny bezołowiowej 98 – 5,01 zł, oleju napędowego – 4,69 zł, LPG – 1,99 zł.

W nadchodzącym tygodniu kierowcy tankujący na stacjach benzynowych powinni liczyć się z podwyżkami cen większość paliw - oceniają eksperci rynku. Drożejąca ropa powoduje, że cena paliw może przebić 5 zł. Wyjątkiem może być autogaz, którego cena może spaść.

Jak informuje BM Reflex, początek maja przyniósł stabilizację hurtowych cen benzyny i wzrosty cen olejów napędowego i opałowego. Na rynek detaliczny dalej jednak powinna wpływać sytuacja z końca kwietnia, kiedy obserwowaliśmy podwyżki w hurcie także benzyny.

Niewielka zwyżka

Wysoki poziom cen w hurcie sugeruje, że w przyszłym tygodniu czeka nas ponownie niewielka zwyżka cen benzyny i oleju na stacjach. Z kolei w przypadku autogazu możliwe są obniżki. Warto podkreślić duże zróżnicowanie cen na poszczególnych stacjach, na części z nich w dalszym ciągu jest sprzedawane paliwo w wcześniejszych, tańszych dostaw.

Za benzynę najwięcej zapłacimy obecnie w województwach lubelskim, lubuskim i dolnośląskim, gdzie litr benzyny bezołowiowej 95 kosztuje średnio 4,76 zł. Najtaniej olej napędowy kupimy w województwie dolnośląskim po 4,63 zł/l. Z kolei najdroższa benzyna 95 i olej napędowy jest w województwie zachodniopomorskim – benzyna 95 po 4,83 zł/l, a olej napędowy po 4,80  zł/l. LPG najtaniej kupimy w łódzkim (po 1,94 zł/l), a najdrożej w zachodniopomorskim  - po 2,12 zł/l.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane