• rozwiń

Temat: Praca

Szukasz pracy? Zdjęcie to Twoje najmniejsze zmartwienie

Na co zwracają uwagę rekrutacyjny? Odtwórz: Na co zwracają uwagę rekrutacyjny?
Foto: Shutterstock | Video: TVN24 BiS Foto: Na co zwracają uwagę rekrutacyjny? | Video: Na co zwracają uwagę rekrutacyjny?

To nie zdjęcie, ale doświadczenie kandydata jest tym, na co w pierwszej kolejności zwracają uwagę osoby prowadzące rekrutację - wynika z badania serwisu "Pracuj". Co ciekawe, fotografia ma dla nich najmniejsze znaczenie.

Wielu mogłoby się wydawać, że to właśnie zdjęcie kandydata do pracy najczęściej przykuwa uwagę osób, które przeglądają CV. Z badania serwisu "Pracuj" wynika coś zupełnie odwrotnego. 

Co najważniejsze?

To nie zdjęcie, ale doświadczenie zawodowe kandydata jest rubryką, na którą najczęściej zwracają uwagę pracownicy działów HR. Robi tak aż 58 proc. osób zajmujących się zawodowo rekrutacją.

Na kolejnym miejscu znalazło się wykształcenie. 9 proc. badanych odpowiedziało, że w pierwszej kolejności zwracają uwagę właśnie to, jakie szkolenia i uczelnie ukończył kandydat do pracy. Na trzecim miejscu z 5 proc. wskazań znalazły się umiejętności.

Fotografia przyciąga uwagę zaledwie 3 proc. osób, które zajmują się rekrutacją.

Program "Biznes dla ludzi" od poniedziałku do piątku w TVN24 BiS.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane