• rozwiń

Temat: Rosja

Mull w TVN24 BiŚ: oskarżenia Rosji są śmieszne

Gościem programu "Świat" był Stephen Mull, ambasador Polski w USA Odtwórz: Gościem programu "Świat" był Stephen Mull, ambasador Polski w USA
Foto: TVN24 Biznes i Świat | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Gościem programu "Świat" był Stephen Mull | Video: Gościem programu "Świat" był Stephen Mull, ambasador Polski w USA

Myślę, że podstawa takich komentarzy jest fałszywa - powiedział na antenie TVN24 Biznes i Świat Stephen Mull, ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce. W ten sposób odniósł się do słów Władimira Putina o tym, że Stany Zjednoczone zagrażają Rosji.

Stephen Mull był gościem programu "Świat" w TVN24 Biznes i Świat, od poniedziałku do piątku o 20:30.

W czwartkowym orędziu prezydent Rosji mówił m.in., że próby stworzenia przez USA tarczy antyrakietowej w Europie to zagrożenie dla Rosji. - Nie armaty i rakiety, a normy prawa będą bronić świat przed konfliktami - dodał Putin.

Amerykański ambasador w Warszawie dopierał te zarzuty. - Przecież NATO, obecność amerykańska nie jest na model Związku Radzieckiego, Układu Warszawskiego (…) To nie jest żaden przejaw imperialistycznego zachowania Stanów Zjednoczonych, NATO to jest sojusz wolnych państw i sugestie, że my wtrącamy się w sprawy wewnętrzne Ukrainy są, powiedziałbym śmieszne, ale to nie jest śmieszne, to jest bardzo tragiczne -  podkreślił Mull.

Nie udało nam się

Jak dodał, przez całą dekadę lat 90. Rosja była zapraszana do udziału, do większej współpracy z NATO, ze Stanami Zjednoczonymi. - Trzeba pamiętać, że wtedy zaprosiliśmy Rosję do udziału w partnerstwie dla pokoju, dalej była rada NATO-Rosja, która istnieje do dzisiaj, nawet w obliczu naruszeń międzynarodowego prawa, których Rosja się dopuszcza - zaznaczył gość programu "Świat".

Dodał, że USA "wpompowało miliony, a nawet miliardy dolarów na rzecz zabezpieczenia rosyjskiej broni atomowej, rosyjskich instalacji atomowych i energetycznych". - Cały czas intensywnie pracowaliśmy na to, niestety nie udało nam się. Zachowanie Rosji w ostatnich latach pogorszyło się - powiedział Mull.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (4)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
patryk_cyprian
  • 0
  • 2
  • zgłoś naruszenie
zamknij
kolom
Zabodło podnóżek Obamy?
  • 1
  • 2
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane