• rozwiń
  • WIG20 2179.53 -0.69%
  • WIG30 2471.15 -0.76%
  • WIG 57618.54 -0.70%
  • sWIG80 11589.08 -0.33%
  • mWIG40 3715.08 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Poważna awaria strony Ministerstwa Sprawiedliwości. Sprawę bada ABW

Hakerzy są coraz sprytniejsi. Jak się zabezpieczać przed cyberatakami? Odtwórz: Hakerzy są coraz sprytniejsi. Jak się zabezpieczać przed cyberatakami?
Hakerzy są coraz sprytniejsi. Jak się zabezpieczać przed cyberatakami? "Źródło: TVN24 BiS"

"Niedostępna jest strona internetowa Ministerstwa Sprawiedliwości oraz wszystkie serwisy. Trwają prace nad usunięciem problemu" - poinformował w czwartek resort. Po kilkunastu minutach otwierała się już strona główna, ale utrzymują się problemy z wejściem w poszczególne treści na niej zawarte. Sprawę bada Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

"Obecnie niedostępna jest strona internetowa MS oraz wszystkie serwisy. Trwają prace nad usunięciem problemu. Przepraszamy za utrudnienia" - podało około godziny 15.00 ministerstwo na Twitterze.
Kilkanaście minut później otwierała się już strona główna, ale były problemy z wejściem w poszczególne treści na niej zawarte. Przed godz. 16.00 można było z pewnym opóźnieniem otworzyć materiały ze strony.

Trwa analiza problemu

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego otrzymała zgłoszenie dotyczące niedziałającej strony Ministerstwa Sprawiedliwości, trwa analiza charakteru tego zdarzenia - powiedział rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Jak dodał "trwa analiza, czy doszło do ingerencji osób trzecich, czy też mamy do czynienia z jakąś formą problemów technologicznych związanych z usługą internetową".

- To zgłoszenie jest w ABW i jest weryfikowane. To jedyne zgłoszenia dotyczące takich problemów - zaznaczył.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane