• rozwiń

Są wstępne założenia jednolitego podatku. "Same dobre wiadomości dla przedsiębiorców"

Są wstępne założenia jednolitego podatku. "Same dobre wiadomości dla przedsiębiorców"
Foto: Shutterstock Foto: Morawiecki został zapytany, kiedy poznamy założenia jednej daniny, łączącej PIT oraz składki na ZUS i NFZ, i ile będzie ona miała stawek

Założenia jednolitego podatku już są i widział je wicepremier Mateusz Morawiecki. - Nie ma żadnych propozycji podniesienia podatków z 19 do 40 proc. - powiedział w czwartek wicepremier, minister rozwoju i finansów.

Morawiecki został zapytany, kiedy poznamy założenia jednej daniny, łączącej PIT oraz składki na ZUS i NFZ, i ile będzie ona miała stawek.

- Szczegółów żadnych dzisiaj nie będę podawał, ponieważ jest grupa osób, która jeszcze pracuje nad różnymi wariantami, które chcemy podać opinii publicznej - zaznaczył.

Jednolity podatek

- Wstępne założenia jednolitego podatku już są. Mogę wyłącznie uspokoić te zupełnie nadmiarowe obawy, które tutaj są, ponieważ ja widziałem te założenia i chcemy poddać je pod pewną publiczną debatę. Najpierw spotka się pewnie grono ekspertów, ale też chcemy, żeby to było w domenie publicznej, ponieważ zasadniczo tam są same dobre wiadomości dla przedsiębiorców - mówił wicepremier dziennikarzom.

- Ogromna większość przedsiębiorców chce, żeby miała niższy klin podatkowy. Natomiast zastanawiamy się, w jaki sposób zaproponować opodatkowanie bardzo dużych biznesów, które są na działalności gospodarczej i to jest znak zapytania nie do końca jeszcze rozstrzygnięty. Natomiast zdajemy sobie sprawę z tego, że jak ktoś dzisiaj płaci podatek 19 proc., a jutro by płacił 40 proc., to byłby z tego powodu bardzo niezadowolony i żadnych takich propozycji podniesienia z 19 na 40 nie mamy  - podkreślił.

Pytany, kiedy rząd podejmie jakąkolwiek decyzję ws. podatku jednolitego, ocenił, że rząd ma czas do "co najmniej wiosny przyszłego roku", ponieważ wstępny okres wdrożenia podatku to 1 styczeń 2018 r.  - To jest dzisiaj termin wstępnie zaplanowany dla podatku jednolitego - wskazał.

 

Wojciechowski: Jednolity podatek ma zmniejszyć obciążenia:


Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (6)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
wolontariusznp
Hańbą jest karanie podatkami ludzi za ich pracę.
Nie ma innego uczciwego źródła dobrobytu poza pracą.
Można to zrobić lepiej tzn mądrzej ale to wymaga myślenia a to boli.
  • 4
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
SEBBAX
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
SEBBAX
jednolity podatek - ale dlaczego nie mówi się nic o tym, że nie będzie jednolitego podatku - bo jeszcze do tego będzie VAT 23% albo więcej, bo władzy brak pieniędzy. Dlaczego Marawiecki nie przedstawił żadnych konkretów, a tylko same populizmy nic nie mówiące.
  • 4
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane