• rozwiń
  • WIG20 2167.16 -0.30%
  • WIG30 2454.92 -0.37%
  • WIG 57073.43 -0.39%
  • sWIG80 11422.85 -0.26%
  • mWIG40 3637.58 -0.90%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 15:38

Dostosuj

Morawiecki: RPP w pełni zaaprobowała plan rozwoju

Foto: Rafał Guz / PAP Foto: Morawiecki prezentuje plan gospodarczego rozwoju Polski

Wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki poinformował, że Rada Polityki Pieniężnej w pełni zaaprobowała opracowany w jego resorcie "Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju".

Wicepremier Morawiecki zaprezentował plan na czwartkowym posiedzeniu RPP. - Bardzo ciekawa prezentacja, wielogodzinna dyskusja. I mogę powiedzieć, że właściwie pełna aprobata dla planu rozwoju - powiedział wieczorem dziennikarzom Morawiecki.

Konsensus osiągnięty

Dopytywany czy członkowie RPP zgłaszali jakieś wątpliwości do planu odparł, że w trakcie wielogodzinnej dyskusji padło wiele "głębokich, makroekonomicznych pytań dotyczących polityki". - Ale wydaje mi się, że co do wszystkiego osiągnęliśmy konsensus - powiedział.

Wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński zapowiedział w czwartek, że "Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju" w formie średniookresowej strategii będzie gotowy na przełomie czerwca i lipca.

Przyjęty przez rząd plan zakłada m.in. wsparcie rozwoju firm, ich produktywności i ekspansji zagranicznej oraz równomierny rozwój całego kraju.

Plan opiera się na pięciu filarach: reindustrializacji, rozwoju innowacyjnych firm, kapitale dla rozwoju, ekspansji zagranicznej, oraz rozwoju społecznym i regionalnym.

Mateusz Morawiecki przedstawia plan gospodarczego rozwoju Polski:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane