• rozwiń

MON potwierdza. Misiewicz nie jest już członkiem rady nadzorczej PGZ

Kownacki: Misiewicza nie ma w radzie nadzorczej PGZ Odtwórz: Kownacki: Misiewicza nie ma w radzie nadzorczej PGZ
Foto: Franciszek Mazur / Agencja Gazeta | Video: tvn24 Foto: Misiewicz już nie zasiada w RN PGZ | Video: Kownacki: Misiewicza nie ma w radzie nadzorczej PGZ

Bartłomiej Misiewicz zrezygnował z zasiadania w radzie nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej - poinformował Bartosz Kownacki, wiceszef MON.

- Już dwa dni temu mówiłem, że Misiewicz zawiesił się we wszystkich funkcjach w Ministerstwie Obrony Narodowej i nie pobiera żadnego wynagrodzenia. Nie pobiera też wynagrodzenia z rady nadzorczej PGZ, bo go tam po prostu nie ma, bo zrezygnował - podkreślił Kownacki w rozmowie z reporterką TVN24.

Jeszcze we wtorek w godzinach popołudniowych na stronie internetowej Polskiej Grupy Zbrojeniowej widniała informacja, że Bartłomiej Misiewicz zasiada w radzie nadzorczej spółki. Wieczorem jego nazwisko stamtąd zniknęło.

Strona Biuletynu Informacji Publicznej PGZ została zaktualizowana o godzinie 19.17. Nie było jednak żadnego oficjalnego komunikatu w tej sprawie.

 

Lawina zmian

W poniedziałek Bartłomiej Misiewicz zrezygnował z funkcji w Ministerstwie Obrony Narodowej. Pełnił tam funkcje szefa gabinetu politycznego i rzecznika prasowego. Wcześniej był także wśród władz spółki Energa Wytwarzanie - Ciepło Ostrołęka, ale zrezygnował z niej.

Objęcie przez Bartłomieja Misiewicza, rzecznika MON, posady członka rady nadzorczej PGZ budziło kontrowersje, bo 26-latek nie ukończył kursu dla członków rad nadzorczych. Nie ma też wyższego wykształcenia, jest technikiem farmacji. Jednak jak zapewnił minister obrony Antoni Macierewicz, nie był to wymóg konieczny do piastowania takiej funkcji.

Platforma Obywatelska złożyła zawiadomienie do prokuratury w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa. Chodzi o zmianę statutu spółki, w wyniku której usunięto konieczność posiadania odpowiedniego wykształcenia przez członków władz PGZ. Prokuratura rozpoczęła czynności sprawdzające.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (78)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
rychelie77
nastąpi zmiana rządzących to będziemy mieli ubaw patrząc jak są kolesie wyrzucani na zbyty pysk.
  • 1
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
aso77
medal,złoty medal za obronność już oddał :) wojsku służył ? hehehehe..... kolesiostwo Tuska się skończyło teraz mamy koziej brutki
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane