• rozwiń

Fiskus wyśle tysiące wiadomości SMS do podatników

Najważniejsze zmiany w podatkach Odtwórz: Najważniejsze zmiany w podatkach
Najważniejsze zmiany w podatkach "Źródło: tvn24bis.pl"

W najbliższych dniach Ministerstwo Finansów wyśle e-mail lub SMS do mikroprzedsiębiorców, którzy są zobowiązani do składania Jednolitego Pliku Kontrolnego dla potrzeb VAT - poinformował w czwartek resort.

Jak czytamy na stronie ministerstwa, informacja przypomni o możliwości założenia bezpłatnego Profilu Zaufanego (eGO), który pozwoli prawidłowo podpisać i złożyć dokument JPK_VAT oraz zachęci do zakładania go już teraz - nie zwlekając do ostatniej chwili.

"Dzięki temu mikroprzedsiębiorcy zyskują pewność, że w dniu wysyłki są gotowi oraz prawidłowo zautoryzują i podpiszą JPK_VAT" - dodano w komunikacie.

JPK_VAT to zestaw informacji o zakupach i sprzedaży, który wynika z ewidencji VAT za dany okres. Resort przypomina, że JPK_VAT za styczeń przedsiębiorcy muszą przesłać do 26 lutego.

Duża zmiana

Obowiązek przekazywania przez podatników ewidencji VAT w formie Jednolitego Pliku Kontrolnego wszedł w życie 1 stycznia 2018 r.

Według szacunków rządu JPK obejmie swoim działaniem 1,6 mln płatników VAT. W ten sposób trzykrotnie zwiększy się liczba faktur objętych systemem JPK, funkcjonującym w ograniczonym zakresie od 2016 roku.

JPK nie obejmie podatników korzystających ze zwolnienia podmiotowego, których obrót nie przekracza 200 tys. zł rocznie, ani tych, którzy nie są zarejestrowani jako czynni podatnicy VAT.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
zuzia46
JPK_VAT to nabijanie kasy biurom rachunkowym :)
Bo np przysłowiowy Pan Henio prowadzący usługi szewskie nie będzie w stanie sam tego wykonać bo nie ma pojęcia o co w tym chodzi i może nie ma w domu komputera z internetem :)
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane