• rozwiń

Temat: Praca

Oferują szkolenia z programowania. Poszukują tysięcy pracowników

Te kierunki studiów dają najlepsze zarobki Odtwórz: Te kierunki studiów dają najlepsze zarobki
Te kierunki studiów dają najlepsze zarobki "Źródło: TVN24 BiS"

Skorzystanie z nieoprocentowanej pożyczki na podniesienie umiejętności programowania, a konsekwencji podjęcie pracy w zawodzie programisty - to założenia konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Rozwoju. Jak poinformowano, jest on skierowany do osób bez wykształcenia informatycznego i doświadczenia w branży IT. Nabór wniosków o dofinansowanie rozpocznie się 15 września.

Jak czytamy w komunikacie, z funduszy Programu Wiedza Edukacja Rozwój możliwe będzie sfinansowanie szkoleń lub studiów podyplomowych z zakresu programowania. Resort wskazuje, że dodatkowo organizator kształcenia będzie wspierał uczestników projektu w poszukiwaniu pracodawców lub zleceniodawców z branży IT.

Budżet konkursu to 15 milionów złotych.

Deficyt pracowników

Działania w ramach konkursu mają pomóc w podniesieniu kompetencji zawodowych przyszłych programistów, których brak może uniemożliwić lub utrudnić rozwój sektora IT - czytamy.

Ministerstwo Rozwoju wskazuje, że już teraz rynek wykazuje braki od 40 do 50 tysięcy specjalistów, a ścieżka kariery specjalisty IT staje się atrakcyjna na rynku pracy, między innymi ze względu na wysokie wynagrodzenia i dodatki płacowe, na jakie może liczyć pracownik.

Nabór wniosków o dofinansowanie szkoleń potrwa od 15 września do 15 października 2017 roku i będzie prowadzony elektronicznie za pośrednictwem Systemu Obsługi Wniosków Aplikacyjnych.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (4)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
KazioP
to nie tak ,ze bezrobotnych się nauczy programowania :) do tego trzeba jeszcze myśleć a o to najtrudniej.
  • 1
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
yarpen26
No już nie róbmy ze zwykłej programerki jakiejś fizyki kwantowej... jasne, myśleć tam trzeba, ale zdecydowana większość populacji spokojnie by się tego nauczyła (sam swego czasu opanowałem podstawy Javy, a za geniusza się nie uważam).
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
ram
Loading...
ram
A dlaczego POŻYCZKI, a bezzwrotne nie dotacje w celu całkowitego sfinansowania szkoleń - np. chłop dostaje takową darmową kasę , a kandydat na programistę to jakiś gorszy sort i musi się zapożyczać !? Jak zwykle, na pewno zarobi "branża szkoląca", a czy ktoś z tych przyuczonych wejdzie do zawodu - zobaczymy ...
  • 4
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane