• rozwiń
  • WIG20 2226.15 -0.42%
  • WIG30 2523.50 -0.33%
  • WIG 58622.10 -0.33%
  • sWIG80 11587.49 +0.13%
  • mWIG40 3749.04 -0.26%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Ministerstwo ostrzega przed ofertami w internecie. "Może to być próba wyłudzenia"

Ekspertka o oszustwach internetowych Odtwórz: Ekspertka o oszustwach internetowych
Ekspertka o oszustwach internetowych "Źródło: TVN24 BiS"

Ministerstwo Finansów ostrzega przed pojawiającymi się w internecie ofertami kas rejestrujących, które miałyby działać na smartfonach. "Może to być próba wyłudzenia" - podkreślił we wpisie na Twitterze Paweł Jurek, rzecznik resortu.

Ministerstwo zwróciło uwagę w piątkowym komunikacie, że aktualnie podatnicy mogą używać wyłącznie kas rejestrujących, które posiadają homologację Głównego Urzędu Miar i mają postać sprzętową.

"Ministerstwo Finansów pracuje nad tak zwanymi kasami wirtualnymi, ale obecnie żadne oprogramowanie nie może samoistnie pełnić roli kasy rejestrującej" - podkreślił Paweł Jurek, rzecznik MF.

 

 
Resort wskazał, że pojawiające się ogłoszenia mogą zatem zawierać nieprawdziwe informacje, a korzystanie z nich może stanowić próbę wyłudzenia.

"Tym samym korzystanie z obecnie oferowanych kas na smartfony nie będzie oznaczać, że podatnik wywiązuje się z obowiązku rejestracji sprzedaży na kasie rejestrującej" - czytamy.

Ostrzeżenia przed oszustami

Nie jest to pierwsze ostrzeżenie opublikowane przez organy finansowe w ostatnich tygodniach.

W połowie października informowano, że do dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Opolu docierają sygnały o podejrzanych wiadomościach SMS, dotyczących spłaty rzekomej zaległości. "Wiadomości są fałszywe i nie zostały wysłane z serwerów (systemów) Krajowej Administracji Skarbowej" - mogliśmy przeczytać w komunikacie.

Przed oszustami podszywającymi się pod KAS ostrzegał pod koniec sierpnia resort finansów. Jak mogliśmy przeczytać w komunikacie, rozsyłają oni wiadomości z decyzją o zablokowaniu rachunku bankowego firmy.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane