• rozwiń

Temat: Ministerstwo Finansów

Szczurek o SKOK Wołomin: Resort interesuje się sprawą

Foto: PAP/EPA Foto: Mateusz Szczurek, minister finansów: nadzór oraz proces restrukturyzacji SKOK jest prowadzony przez KNF

Nadzór nad SKOK prowadzi KNF, nie MF natomiast resort interesuje się całą sprawą - oświadczył w czwartek minister finansów Mateusz Szczurek, komentując decyzję Komisji Nadzoru Finansowego o zawieszeniu od czwartku działalności SKOK Wołomin.

- Nadzór oraz proces restrukturyzacji SKOK jest prowadzony przez KNF, a depozyty są gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Przedstawiciel Ministerstwa Finansów też głosował za interwencją w SKOK Wołomin - powiedział minister w czwartek dziennikarzom, pytany, co MF zamierza zrobić ws. sytuacji w SKOK Wołomin.

Rola KNF

Jak dodał, SKOK-i jako system i sytuacja SKOK Wołomin była przedmiotem dyskusji na posiedzeniu komitetu stabilności finansowej, którego jest przewodniczącym.

- Ci, którzy trzymają pieniądze w SKOK Wołomin, mogą się cieszyć, że są one gwarantowane przez BFG do wysokości 100 tys. euro. KNF odpowiada za nadzór nad SKOK, nadzoruje i monitoruje sytuację - konkludował.

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała w czwartek, że zdecydowała o zawieszeniu od tego dnia działalności SKOK w Wołominie. KNF podała, że decyzja spowodowana jest utratą możliwości regulowania przez tę Kasę zobowiązań w zakresie wypłaty środków deponentom oraz członkom kasy.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane